shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 25.01.2009 Drukuj
25.01.2009.

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU


1. Po południu o g. 15.00 wypominki i Koronka do Mił. Bożego.

2. Caritas Archidiecezji Krakowskiej udostępnia wszystkim bezpłatny program do rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Program PITY 2008 można pobrać ze strony internetowej www.pit.caritas.pl. Caritas prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc potrzebującym. Krakowska Caritas jest organizacją pożytku publicznego. Dzięki sieci swoich placówek, dzięki pracownikom i wolontariuszom co roku otacza opieką setki rodzin, dzieci, chorych, starszych i niepełnosprawnych. Z pomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej korzysta kilkanaście tysięcy osób rocznie.
3. Prasa katolicka: Źródło, Jaś, Gość Niedzielny.

4. Zebranie Rady Parafialnej w niedzielę 1 lutego po sumie.

5. Kolęda w następnym dniach:
• 27. I. we wtorek dz. Podlas od g. 9.00
• 31. I. w sobotę dz. Dudzino od g. 8.30


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 I – św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, znani z listów Apostoła Narodów, biskupi, obaj ponieśli śmierć męczeńską (wspomnienie obowiązkowe);
• 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), biskup, reformator zakonu marianów, do którego sam wstąpił, ułożył nowe konstytucje i został jego generałem, dzięki czemu uratował to Zgromadzenie od zagłady; powołał także Zgromadzenie Sióstr Ubogich Niepokalanego Poczęcia NMP, które szybko rozprzestrzeniło się na Litwie i w Ameryce; w 1918 roku został biskupem wileńskim i umocnił katolicyzm w tej diecezji; jako wizytator apostolski na Litwie, zorganizował życie katolickie w tym kraju i naprawił stosunki ze Stolicą Apostolską (wspomnienie obowiązkowe);
• 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, wybitny uczony, twórca systemy filozoficznego i teologicznego, zwanego tomizmem, patronem wszystkich uniwersytetów i szkół katolickich (wspomnienie obowiązkowe).
• 29 I – bł. Bolesława Lament (1862-1946), założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.
• 31 I – św. Jan Bosco (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »