shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

19 Września 2021
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
January, Konstancja,
Sydonia, Teodor,
Więcemir
Do końca roku zostało 104 dni.
Odwiedza nas 6 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 29.09.2019 Drukuj
28.09.2019.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 września 2019

 

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

 

2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 15.00. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych. Pamiętajmy że jest najlepsza broń na zagrażające zło. Bardzo zachęcamy osoby, które chciałyby utworzyć kolejną rodzinną róże różańcową do zapisania się w zakrystii lub kancelarii.

 

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej połączona z nabożeństwem różańcowym. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

4. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do modlitwy za misje.

 

5. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek miesiąca - szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie W ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania we czwartek  obowiązkowo we Mszy świętej wieczornej uczestniczy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, a przed mszą korzysta z sakramentu spowiedzi.

- pierwszy piątek miesiąca - wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią
do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Przypominam że istotą wynagrodzenia Sercu Jezusowemu jest przyjęcie Komunii św. w pierwszy piątek a nie spowiedź. 

-  pierwsza sobota miesiąca - uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas mszy świętej wieczornej z nabożeństwem różańcowym.

 

6. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą świętą ranną i wieczorną w piątek dodatkowo od godziny 17.00 do 18.00.

 

7. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszy Świętej rannej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

8. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Dominika poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca października. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona  na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel. W myśl przykazania kościelnego „o trosce wiernych o dobra materialne i duchowe kościoła” Bardzo proszę aby każda rodzina włączyła się w to dzieło. Bóg zapłać za ofiary kopertowe na ten cel.

 

9. Serdeczne podziękowanie składamy rodziną które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny cd. z rejon Góra  numer domów: 355; 381; 450; 460; 393; 188; 443; 367; 160; 307.

 

10. Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Na wypominki roczne i jednorazowe  przyjmujemy w kancelarii po mszy św. w dni powszednie. Można również na przyszły rok dokonać rezerwacji intencje Mszy świętej.

 

11. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

 

12. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,

- wtorek – święta Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

- środaświęci Aniołowie Stróżowie. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

- piątek - święty Franciszek z Asyżu, ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła

- sobotaświęta Faustyna Kowalska, dziewica, sekretarka Bożego Miłosierdzia

- niedzielaświęty Brunon prezbiter

 

13. Klub Gazety Polskiej zaprasza w najbliższy piątek 04 października o godz. 19.00 do Domu Katolickiego przy ul. 3-go Maja w Myślenicach na spotkanie autorskie z Panią dr Magdaleną Ogórek historykiem sztuki i dziennikarzem TVP na temat: „Gdzie zniknęły polskie dzieła sztuki w czasie II wojny światowej ?". W czasie spotkania możliwość nabycia książek autorki. Organizatorzy zapraszają

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »