shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 21.12.2008 Drukuj
20.12.2008.
IV NIEDZIELA ADWENTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE * 21.12.2008.

1. Dziś po południu o g. 1500 Wypominki i Koronka do Miłosierdzia B.
• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przyjęli pana kościelnego z opłatkami i za złożone przy tej okazji ofiary.
• Za wszelkie ofiary na inwestycje Parafialne i na potrzeby kultu religijnego, składamy Ofiarodawcom serdeczne BÓG ZAPŁAĆ

2. We środę – 24 grudnia - Wigilia. Rano o g. 700 roraty. Po roratach zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus i Duchowej Adopcji na którą zapraszam wszystkie 16 osób, które 1 kwietnia podjęły modlitwę w int. dzieci nienarodzonych.
•  Kościół w Polsce zachęca do kultywowania naszej tradycji przeżywania Wigilii. A więc zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu, oraz wspól- nej modlitwy i dzielenia się opłatkiem w czasie Wieczerzy wigilijnej. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych rodzinach i sąsiedztwie.


3. Pasterką o północy po Wigilii rozpocznie się Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Składka na Fundusz Obrony Życia.
•  Po południu o g. 15.00 Nieszpory świąteczne. Składka na świętopietrze, czyli cele apostolskie i duszpasterskie, które realizuje Stolica Apostolska.


4. W piątek, 26 grudnia, święto św. Szczepana, jednego z siedmiu diakonów kościoła Jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Msze św. odprawiamy o g. 7.30, 9.30, 11.00 i 13.00. Składka na potrzeby PAT w Krakowie.

5. Za tydzień 28 grudnia niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po mszy św. popołudniowej zasłonięcie Obrazu św. Anny.

6. Prasa katolicka: JAŚ, w którym druga część szopki, ARKA numer specjalny o nauczaniu Jana Pawła II w Adwencie, Cuda i Łaski Boże o sanktuarium w Wambierzycach, które jest nazywane Dolnośląską Jerozolimą, ŹRÓDŁO z kalendarzem, GOŚĆ NIEDZIELNY ze śpiewnikiem, Mały Gość z płytą Arki Noego.

7. W budynku Seminarium w Krakowie przy ul. Podzamcze 8 w dniach od 27 do 30 grudnia odbędą się rekolekcje dla maturzystów. Maturzystów proszę o zabranie ze stolika ulotki na ten temat. Szczegóły są też na plakacie i internetowej stronie Seminarium. http://www.wsd.diecezja.krakow.pl/

8. Pod Bazyliką Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach można do końca stycznia od g. 9 do 19 oglądać wystawę szopek trydenckich.

9. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy po Nowym Roku. Nowych mieszkańców Krzyszkowic witamy bardzo serdecznie, a tych którzy chcą być parafianami ks. proboszcz pragnie poznać przed kolędą.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »