shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

24 Kwietnia 2024
Środa
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Aleksy,
Egbert, Erwin,
Erwina, Fidelis,
Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir
Do końca roku zostało 252 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 31.03.2019 Drukuj
30.03.2019.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 marca 2019

 

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

 

2.Od jutra wieczorne Msze święte o godz. 18.00

 

3. We wtorek spotkanie wszystkich rodziców młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania

 

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy świętej wieczornej.

 

5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu modlimy się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie młodzieży przystępującej do bierzmowania

 

6. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Spowiedź codziennie pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą świętą, natomiast dodatkowo w piątek przed drogą krzyżową  od 14.30 – 15.00 oraz 19.30 – 20.00

 

7. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo różańcowe.

 

8. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 15.00; po wieczornej Mszy świętej, oraz o godzinie 20.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.

 

9. W przyszłą niedzielę wspomnienia o godzinie 9.00 różaniec. Bardzo prosimy aby Róża świętego Franciszka poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Ofiara przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel, oraz Bóg zapłać za ofiary kopertowe.

 

10. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła rodziny cd. z rejonu Dół, nr. domów: 229; 233; 162; 545; 539; 167; 28; 33; 385; 34.

 

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

 

12. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

 

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Księdza kanonika Henryka Zacharę, który był związany z naszą wspólnota parafialną przez więzy rodzinne. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

14. Klub Gazety Polskiej zaprasza w najbliższy poniedziałek 01 kwietnia  o godz. 19.00 do Domu Katolickiego przy ul. 3-go Maja w Myślenicach  na spotkanie z Panią Konsul Węgier w Krakowie Adrienne Körmendy na temat: „Europa Środkowa i jej nowy patron: Sługa Boży János Esterházy”. Organizatorzy zapraszają.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »