shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

24 Kwietnia 2024
Środa
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Aleksy,
Egbert, Erwin,
Erwina, Fidelis,
Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir
Do końca roku zostało 252 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 24.03.2019 Drukuj
23.03.2019.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019

 

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

 

2. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”  Wyraźmy to poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki. Dzieci z rodzicami zapraszamy na godz. 15.00, z koronką do Bożego Miłosierdzia,  młodzież i tych, którym praca i obowiązki nie pozwalają w niej wcześniej uczestniczyć na godz. 20.00, a dorosłych bezpośrednio po Mszy świętej o  godz.17.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej obowiązkowo o godz. 20.00. 

 

3. Jutro będziemy świętować uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Gotowych do podjęcia „duchowej adopcji dziecka poczętego” prosimy o zabranie deklaracji, które znajdują się na bocznym ołtarzu, i oddanie 15 minut przed wieczorną Mszą święta.

 

4. We wtorek przypada 26 dzień miesiąca. Adoracja w godzinach 15.00 – 17.00. w ramach Nowenny do św. Anny. Zapraszamy wszystkich, by w ciszy serca poświęcić czas na indywidualną modlitwę. Niech każdy wybierze dogodny czas, by przyjść do Jezusa Eucharystycznego. O godz. 15.00 wystawienie Pana Jezusa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 Różaniec święty w intencji: o jedność, trwałość rodzin naszej parafii, o odpowiedzialnych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów. Bardzo prosimy, aby róża rodziców im. bł. Joanny Bertta Mollla poprowadziła rozważanie tajemnic. Zakończenie adoracji o godz. 16.45  litanią do św. Anny i Msza św. o godz. 17.00. Podczas adoracji możliwość skorzystania z sakramentu Bożego Miłosierdzia.

 

5. W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętej Anny poprowadziła rozważanie tajemnic. Natomiast z racji ostatniej  niedzieli miesiąca na godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła rodziny cd. z rejonu Brzeg, nr. domów: 423; 424; 50; 227; 228; 51; 210; 4; 3; 5; 499; 317; 6.

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

 

9. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »