shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 30.11.2008 Drukuj
29.11.2008.

Dziś w I niedzielę Adwentu rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny. Adwent to cztery tygodnie oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa. Przygotujemy się do tego wydarzenia przez oczyszczenie z grzechów w spowiedzi i uczestnictwo w Roratach. Dzieci z kl. 2 przyniosą na jutro serduszka, które posłużą do losowania dziecka, które zabierze do domu figurkę Dzieciątka, przy której z rodziną odmówią Litanię do Dzieciątka Jezus. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na mszę św. wieczorną z lampionami.

•  Po mszy św. do kupienia prasa katolicka: Źródło, Jaś, Gość Niedzielny.
•  O g. 15.00 Nieszpory.
•  Bóg zapłać za przygotowanie kościoła, ozdobienie ołtarzy na adwent i 100 zł od kwiatów.
•  Tydzień temu uczestniczyło we Mszy św. 1038 osób (w ub. 1055).
1. Jutro rusza internetowy serwis ewangelizacyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej „Laboratorium wiary”. Tam m. in. Klub poszukiwaczy skarbów św. Pawła.

2. W tym tygodniu p. kościelny rozpocznie roznoszenie opłatków wigilijnych. Proszę o przyjęcie tych opłatków jako znak więzi z parafią.

3. W salce w tym tygodniu: spotkanie dla kl. 1 gimnazjum we środę o g. 16.00, próba jasełek we czwartek i piątek, próba scholi w sobotę o 16.00, formacja kandydatów na ministrantów we wtorek o 16.00, spotkanie dla grupy apostolskiej w piątek o 16.00. Kl. 2 i 3 gimnazjum będzie mieć spotkanie w następnym tygodniu.

4. W I czwartek nabożeństwo do św. Anny. O g. 17.00 odsłonięcie Obrazu, któremu będzie towarzyszyć dźwięk fanfar, Msza św. i Nabożeństwo do św. Anny.

5. W I piątek rano odmawiamy Litanię do Najśw. Serca PJ. Po mszy św. wieczornej Nabożeństwo z wystawieniem Najśw. Sakr. Przed Mszą św. wieczorną modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w int. trzeźwości w naszych rodzinach.

6. W sobotę w dzień św. Mikołaja na mszy św. wieczornej poświęcimy medaliki, które rodzice wręczą swoim dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Medalik jest symbolem wiary i znakiem przynależności do Boga. Po Mszy św. zebranie dla rodziców

7. W niedzielę 7 grudnia I niedziela miesiąca. Zmianka różańcowa
* Po mszy św. o g. 7.30 dla róż kobiet i mężczyzn: św. Anny, MB Częst., MB Fatimskiej, św. Maksymiliana, św. Józefa, św. Dominika, św. Piotra.
* Po mszy św. o g. 9.30. dla róż młodzieży św. Franciszka i bł. Anieli Salawy
* Po sumie o g. 11.00 dla Róży misyjnej św. Faustyny


8. "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" – to akcja pomocy najuboższym dzieciom organizowana przez Caritas Polska. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas. Tegoroczne hasło to: „Ogrzejmy dzieciństwo miłością”. Caritas pragnie zwrócić uwagę na cierpienia dzieci wywołane rozłąką z rodzicami.


9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych
• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, misjonarz
• 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica
• 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i Doktor Kościoła
• 6 XII – św. Mikołaj, biskup Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku.

10. W Ośrodku Zdrowia w Jaworniku będzie można dowiedzieć się o zagrożeniu osteoporozą. Bezpłatne badanie 8 grudnia od 9 do 14 dla kobiet po 45 r. życia i mężczyzn po 50 r. Zgłoszenia telefoniczne: 012 273-81-77. Badanie polega na prześwietleniu kości przedramienia.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »