shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

19 Września 2021
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
January, Konstancja,
Sydonia, Teodor,
Więcemir
Do końca roku zostało 104 dni.
Odwiedza nas 4 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 29.07.2018 Drukuj
28.07.2018.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 lipca 2018

 

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

 

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej w środę , która to rozpoczyna miesiąc sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

 

3. W czwartek możemy uzyskać odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszo-czwartkowej  modlitwy będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek nabożeństwo po wieczornej Mszy św. Będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. ranną i wieczorną. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu NMP wszystkie zniewagi podczas nabożeństwa różańcowego po Mszy św. rannej.

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Piotra Apostoła poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona  na potrzeby parafii. Dziękuję za każdy gest ofiarności. Bóg zapłać za ofiary kopertowe.

 

6. Serdeczne podziękowanie składam rodziną które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. Również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wyplewienie rabatek przy kościele oraz posprzątanie grobów księży oraz Księżnej na cmentarzu serdecznie dziękuję. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny z numerów domu, z rejonu Nadlas: 204; 260; 629; 462; 677; 676/1 oraz przez 2; 516; 617; 622; 620; 618; 619; 707.

 

7. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia polecając ich Bożej Opatrzności Chwała Ojcu i Synowi…….

 

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Bujas. Polecamy jego duszę  Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczywanie….

 

8. W tym tygodniu patronują nam

- poniedziałekświęty Piotr Chryzolog biskup i doktor Kościoła

- wtorek święty Ignacy z Loyoli, prezbiter, wybitny teolog, założyciel zakonu jezuitów

-  środaświęty Alfons Maria Liguori biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów

- czwartekbłogosławiony August Czartoryski prezbiter

- sobota święty Jan Maria Vianney prezbiter, gorliwy spowiednik, patron proboszczów

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »