shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

20 Września 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Dionizy, Eustachy,
Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina,
Irena, Oleg, Ostap,
Sozant
Do końca roku zostało 103 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 13.05.2018 Drukuj
12.05.2018.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

13 maja 2018

 

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie. Spowiedź codziennie półgodziny przed mszą ranną i wieczorną.

 

4. W środę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z majówką.

 

5. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe codziennie po mszy wieczornej, natomiast w niedzielę i święta o godzinie 15.00. W ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej dzieci klas III z rodzicami, oraz młodzież gimnazjalna przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania w tym nabożeństwie, obowiązkowo uczestniczą.

 

6.Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca. Po Mszy świętej rannej Koronka do Bożego Miłosierdzia, polecając rodzinny  naszej Parafii jak również zmarłych z naszych rodzin wypominanych w naszym kościele.

 

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha świętego.  Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Dominika poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to trzecia niedziela miesiąca. O godz. 15.00 Nabożeństwo Majowe połączone z wypominkami za zmarłych.

 

8. Równie z w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta z udziałem dzieci przeżywających rocznice pierwszej komunii świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w ciągu całego tygodnia, pół godziny przed Mszą świętą ranną oraz wieczorną, dodatkowo w sobotę od godziny 9.00 do 10.00.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół, Bóg zapłać za ofiarę, w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła  do przyszłej niedzieli rodziców dzieci które przeżywają rocznicę pierwszej komunii świętej.

 

10. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Tegoroczna procesja ku czci Bożego Ciała rozpocznie się Mszą świętą polowa o godzinie 10.00 na Lasem przed posesją państwa Burda nr  515.  i przejdziemy trasą w stronę Kościoła. Pierwszy ołtarz na wjeździe do posesji państwa Pitala nr 391 , drugi przy wjezdzie do państwa Spyrka nr 457, trzeci na wjeździe do posesji państwa Kucharczyk nr  548, a czwarty  na tle strażnicy OSP. Zakończenie procesji w kościele. Szczegółowe informacje podamy w przyszłą niedzielę.

 

11. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

12. Sołtys uprzejmie informuje iż w najbliższy wtorek będzie pobierał podatek w salce na plebanii w godzinach od 8.00 – 12.00 oraz od godziny 15.00 – 19.00.

 

13. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

- wtorek błogosławiona Zofia Czeska, zakonnica

- środaświęty Andrzej Bobola, polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

- piątekświęty Stanisław Papczyński, prezbiter

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »