shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Erwin, Erwina,
Kamil, Karolina,
Robert, Roberta,
Szymon, Unisław,
Wespazjan
Do końca roku zostało 167 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 11.02.2018 Drukuj
10.02.2018.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 lutego 2018

 

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić. Dzisiaj w ramach nabożeństwa 40-to godzinnego adoracja od godziny 12.00 – 15.30 poszczególnych rejonów. Natomiast o godzinie 15.00 modlitwy za zmarłych z wypominkami zamiast nieszporów.

 

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

 

3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków, a w śród nich i niektóre rodziny w naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Niech zaowocuje dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją, a wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – jest bodźcem do ich podjęcia chociażby na ten tegoroczny Wielki Post..

 

4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00; 10.00; 17.00.

Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem

Przypominamy, że wszystkich katolików w tym dniu obowiązuje ścisły post co do ilości i jakości potraw. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Środę  rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dla każdego z nas.

 

5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek. Podejmijmy odpowiednie postanowienie pracy nad sobą w poście.

 

8. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Dzieci z rodzicami zapraszamy na godz. 15.00, z koronką do Bożego Miłosierdzia,  młodzież i tych, którym praca i obowiązki nie pozwalają w niej wcześniej uczestniczyć na godz. 20.00, a dorosłych bezpośrednio po Mszy świętej o  godz.17.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej obowiązkowo o godz. 20.00.

 

9. Za udział nabożeństwach pasyjnych możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

 

10. We wszystkie niedziele,  Wielkiego Postu o godz. 15.00 będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych, które będzie głosił ks. Henryk Kamiński - wikariusz z Sieprawia, A po tym nabożeństwie ucałowanie relikwii Krzyża Świętego oraz Msza Święta. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

 

11. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

12. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół  przyszłej niedzieli rodziny: Gierlach 568; Kłodziński 537; Radomski 98; Dukat 100; Kruczek 99; Herdegen 551; Chlebda – Paluch 451; Kruczek 306; Podmokły 101; Baron 523; Zgoda 479.

 

13. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Chwała Ojcu……

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »