shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 5.10.2008 Drukuj
05.10.2008.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE ** 05.10.2008
1. Dziś I NIEDZIELA miesiąca. (Pokropienie, adoracja)
• Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. połączonej z nabożeństwem różańcowym. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.
Zmianka różańcowa: Po mszy św. o g. 7.30 dla Róży św. Anny, MB Częstochowskiej, MB Fatimskiej, św. Maksymiliana, św. Józefa, św. Dominika, św. Piotra, Po mszy św. o g. 9.30. dla róży św. Franciszka i bł. Anieli Salawy, św. S. Faustyny.
• Po południu zapraszamy o godz. 15.00 na Nabożeństwo Różańcowe.
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś do kupienia Źródło, Jaś, Gość Niedzielny i Arka przybliżająca Patronów spraw trudnych: św. Ritę św. Judę Tadeusza i św. Ekspedyta.
2. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę następujących parafian z dz. BRZEG. 23 grupa Brzeg-1
Dyduła – 449, Łętocha – 448, Mika – 501, Cholewa – 234, Mech – 468, Fornalik – 339, Burda – 285 A, Burda – 221, Pszczoła – 246, Czernecki – 285, Pszała, Ślusarczyk – 279, Sala - 37


3. BIERZMOWANIE. W tym tygodniu rozpoczynamy z uczniami Gimnazjum spotkania, które mają ich przygotować do świadomego przyjęcia sakramentu bierzmowania. Każde spotkanie rozpoczyna się uczestnictwem we mszy św. Kl. 1 we środę, kl. 2 w poniedziałek, kl. 3 we czwartek.

4. WYPOMINKI: W niedzielę 12 października po raz ostatni będą czytane Wypominki zamówione przed rokiem. Od jutra – 6 października - można zamawiać Wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej po mszy św. w dni powszednie.

5. STUDIUM APOSTOLSTWA ŚWIECKICH: Kościół coraz większą wagę przykłada do pogłębienia wiedzy i formacji osób świeckich. W tym celu organizuje dwuletnie Studium. Zajęcia Studium prowadzone są od października do czerwca, raz w miesiącu, od g. 9 do 14. Dla naszego rejonu w sanktuarium myślenickim w drugie soboty miesiąca, czyli w najbliższą sobotę 11.X.
REKOLEKCJE: Szczególną okazją do pogłębienia formacji duchowej osób świeckich są organizowane przez Studium rekolekcje. Może w nich uczestniczyć każdy chętny. Odbywają się one w: 1. Zakopanem – w Księżówce (Zakopane, al. Przewodników Tatrzańskich 2), tel. 018 201 51 33, (koszt. 120 zł), termin: 5-7 XII 2008 – temat: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Gal 5, 1) – ks. Mirosław Żak 2. I Ośrodku Wczasowo - Rekolekcyjnym „Caritas” w Zakrzowie (Zakrzów 76), tel. 033 873 92 15, (koszt 70 zł), termin: 7-9 XI 2008 – temat: „Moc w słabości się doskonali” (2 Kor 12, 9) – ks. dr Leszek Harasz

6. DUSZPASTERSTWO TRZEŹWOŚCI ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ zaprasza w sobotę, 11.X. do wspólnej modlitwy w kościele św. Józefa w Krakowie-Podgórzu w intencji ludzi uzależnionych i ich rodzin. O godz. 18.30 0 Msza święta, Nabożeństwo różańcowe, Spotkania, dyskusje, prelekcje, wykład.

7. Za tydzień DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Jan Paweł II – Wychowawca Młodzieży”
Idea fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Episkopat Polski powołał ją do życia w 2000 r. jako organizację, której działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Fundatorem fundacji jest Konferencja Episkopatu Polski. Jak co roku, podczas Dnia Papieskiego, fundacja organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypen¬dialny dla młodych, zdolnych ludzi z całej Polski, którzy po¬chodzą z ubogich wiejskich rodzin i nie mają szans na właściwe wykształcenie. Pomoc dla stypendystów nazywanych „żywym pomnikiem Ojca Świętego” jest odpowiedzią na wołanie Jana Pawła II o „nową wyobraźnię miłosierdzia”.

8. KATOLICKIE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY zaprasza na Pielgrzymkę Różańcową Światła, Pokoju i Nadziei do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w wigilię Dnia Papieskiego. Uczestnicy wyjdą z pochodniami i świecami w dłoniach z 4 kościołów Krakowa: Św. Anny, z os. Ruczaj, z Woli Duchackiej i Borku Fałęckiego. O g. 21 Apel Jasnogórski, o 21.27 uczczenie godziny odejścia Ojca św. i o 21.50 Wieczór z Janem Pawłem II.

9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszego kościoła. Ofiarodawcom życzymy obfitych łask Bożych.

10. W tym tygodniu:
•  Dziś, 5 października, o wstawiennictwo prosimy św. Faustynę, którą Jan Paweł II nazywał „iskrą Bożego Miłosierdzia”

• We wtorek, 7 października, NMP Różańcowej. Modlitwą różańcową wzywano pomocy Bożej, gdy Europa była zagrożona inwazją islamu. Gdy 7 października 1571 roku odniesiono zwycięstwo pod Lepanto, papież Pius V ustanowił na ten dzień święto NMP Różańcowej, aby wyrazić wdzięczność za ocalenie chrześcijaństwa i zachęcić wiernych do gorliwości w tej modlitwie.

• We czwartek, 9 października wspominamy bł. Wincentego Kadłubka, biskupa krakowskiego. Spisał dzieje naszego narodu.

• W piątek, 10 października, modlimy się przez pośrednictwo bł. Marii Angeli Truszkowskiej, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Felicjanek.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »