shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 24.09.2017 Drukuj
23.09.2017.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 września 2017

 

 

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej, sprawowanej w naszym kościele.

 

2. We wtorek 26 dzień miesiąca. Adoracja w godzinach 15.00 – 18.00. w ramach Nowenny do świętej Anny. Zapraszamy wszystkich, by w ciszy serca poświęcić czas na swoją indywidualną modlitwę. Niech każdy wybierze sobie dogodny czas by tu przyjść do Jezusa Eucharystycznego. O godziny 15.00 wystawienie Pana Jezusa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 17.00 Różaniec święty w intencji: o jedność, trwałość rodzin naszej parafii, o odpowiedzialnych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów Bardzo prosimy aby Koło Przyjaciół Radia Maryja poprowadziło rozważanie tajemnic. Zakończenie adoracji o godz. 17.45  litanią do świętej Anny i Msza święta o godzinie 18.00. Podczas adoracji możliwość skorzystania z sakramentu Bożego Miłosierdzia.

 

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej.

 

4. W czwartek spotkanie wszystkich zelatorów Róż Różańcowych po wieczornej Mszy świętej na Plebanii.

 

5. W piątek  rozpoczęcie przygotowań do sakramentu Bierzmowania dla klas 6 i 7 szkoły podstawowej. Zapraszamy młodziez na Mszę świętą wieczorną a pózniej spotkanie w salce.

 

6. W piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebanii. Serdecznie zapraszam.

 

7. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża rodzinna świętej świętego Jana Pawła II poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca pazdziernika. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona  na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel. Jak zauważyliście rozpoczęliśmy remont trzeciej część plebani. W myśl przykazania kościelnego „o trosce wiernych o dobra materialne i duchowe kościoła” Bardzo proszę aby każda rodzina włączyła się w to dzieło. Bóg zapłać za ofiary kopertowe na ten cel.

 

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w tygodniu o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 15.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

 

9. Serdeczne podziękowanie składamy rodziną które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Duda 239; Pitala – Szilder 563; Tylek – Wronka – Mirek 178; Suder 183; Pitala  179; Czernecki 498; Półtorak 533; Raczek 191.

 

10. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tego tygodnia polecając ich Bożej Opatrzności Chwała Ojcu……

 

11. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekbłogosławiony Władysław z Gielniowa, prezbiter, gorliwy czciciel Męki Pańskiej, oraz Matki Najświętszej.

- wtorekświętych Kosmy i Damiana męczennicy

- środaświęty Wincenty à Paulo, prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek

- czwartekświęty Wacław, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech

- piątek - świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

- sobotaśw. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, jemu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

 

12. Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z Janem Kosiorowski - Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25 września o godz. 19.00 w Sali Domu Katolickiego przy ul.3- go Maja w Myślenicach. Organizatorzy zapraszają.

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »