shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 10.09.2017 Drukuj
09.09.2017.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 września 2017

 

 

1. Dzisiejsza niedziela dla kościoła w Polsce jest wyjątkowa. Dziś dokonujemy Aktu oddania Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkich i wszystko co stanowi naszą Ojczyznę Polskę.  Wszystkich którzy idą drogą wiary, nadziei i miłości. Modlimy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

 

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast o godzinie 17.30 Różaniec prowadzony przez Koło Przyjaciół Radia Maryja.

 

3. W czwartek, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż jest także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

 

4. W piątek, przypada wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

 

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się  kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

 

6. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Fatimskiej  poprowadziła rozważanie tajemnic. A w godzinie miłosierdzia o  15.00 wypominki z Koronką do Bożego Miłosierdzia

 

7. Serdeczne podziękowanie składamy rodziną które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Kruczek 158; Żurek – Kleszcz 112; Bijak 257; Kania 257a; Kleszcz 557; Pitala 391; Pitala 392; Pitala 384; Góralik – Kochan 333; Góralik 643; Sroka – Maciołek – Bydłoń 412; Cieplak 683; Janik 510.

 

8. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tego tygodnia polecając ich Bożej Opatrzności Chwała Ojcu……

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek – Najświętsze Imię Maryi

- środaświęty Jan Chryzostom biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich

- piątek NMP Matka Bolesna.

- sobota  święty Korneliusz, papież, i święty Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską.

 

10. Sołtys uprzejmie informuje iż w najbliższy piątek będzie pobierał podatek w salce na plebanii w godzinach od 8.00 – 12.00 oraz od godziny 14.00 – 18.00.

 

11. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA  w Myślenicach zaprasza do składania wniosków w projekcie Dobry czas na biznes. Więcej informacji w gablocie.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »