shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 3.09.2017 Drukuj
02.09.2017.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 września 2017

 

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

 

2. Jutro zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny o godz. 9.00

 

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej.

 

4. W czwartek po wieczornej Mszy świętej spotkanie wszystkich rodziców dzieci które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej  spowiedzi i komunii świętej.

 

5. Przypominamy, że w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw za powołanych do kapłaństwa i zakonu. Zachęcam do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu we czwartek po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Z racji przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież drugiej i trzeciej gimnazjum.

 

6. W naszym kościele możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed mszą świętą ranną i wieczorną..

 

7. W piątek obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 oraz 18.00, na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

 

8. W sobotę po mszy rannej spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w salce na plebanii. Natomiast na Mszę świętą wieczorną zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieli by dołączyć do ministrantów służą przy ołtarzu

 

9. W Sieprawiu w tym tygodniu trwają uroczystości odpustowe ku czci błogosławionej Anieli Salawy. W sobotę na Mszy świętej o godzinie 18.00 w Sieprawiu, Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski poświęci wizerunek błogosławionej Anieli, który będzie w naszym kościele, by przez jej wstawiennictwo wypraszać potrzebne łaski. Szczegółowy program wywieszony w gablocie.

 

10. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża
świętego Dominika  poprowadziła rozważanie tajemnic. Również w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych dokonamy Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Poczęciu NMP zgodnie z wytycznymi Biskupów polskich.

 

11. Za tydzień w niedziele w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się XXV Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Program wywieszony w gablocie.

 

12. Serdeczne podziękowanie składamy rodziną które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Kotecki 115; Cholewa – Bartosz 252; Cholewa 454; Wójciak 280; Góra 406; Szymański – Grzybowski 483; Wójciak – Będkowski 377; Schaeffer 128; Mlost 433; Burda 515.

 

13. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tego tygodnia polecając ich Bożej Opatrzności Chwała Ojcu……

 

14. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku zmarłych śp. Rozalia Motyka lat 96 , oraz  śp. Władysław Sala  lat 80 .  Polecajmy ich dusze nieskończonemu miłosierdziu Boga Wieczny odpoczynek……

 

15. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek – błogosławiona Stella Mordosiewicz i Jej towarzyszki męczennice z Nowogródka

- czwartek – błogosławiony Melchior Grodziecki, prezbiter i męczennik

- piątek – Najświętsza Maryja Panna.

- sobota – Błogosławiona Aniela Salawa, dziewica sieprawianka

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »