shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

20 Lipca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz,
Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł,
Sewera
Do końca roku zostało 165 dni.
Odwiedza nas 5 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 30.07.2017 Drukuj
29.07.2017.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 lipca 2017

 

 

1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

 

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej. Również w tym dniu przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszoczwartkowej  modlitwy będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek nabożeństwo po wieczornej Mszy św. Będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. ranną i wieczorną. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu NMP wszystkie zniewagi podczas nabożeństwa różańcowego po Mszy św. rannej.

 

4. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Franciszka poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona  na potrzeby parafii. Jak widać doprowadzamy do porządku ogrodzenie wokół plebani, oraz w przyszłym miesiącu rozpoczniemy dalszy remont trzeciej części plebanii. Dziękuję za każdy gest ofiarności. Bóg zapłać za ofiary kopertowe.

 

5. Serdeczne podziękowanie składam rodziną które sprzątały Kościół
w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. Również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wyplewienie rabatek przy kościele oraz posprzątanie grobów księży oraz Księżnej na cmentarzu serdecznie dziękuję. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Głocki 682; Jasek 552; Pulchny 7; Bartosz 475; Ożóg 415; Sala 348; Chlebda Kucała 347; Kucała 358.

 

6. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia polecając ich Bożej Opatrzności Chwała Ojcu i Synowi…….

 

7. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek święty Ignacy z Loyoli, prezbiter, wybitny teolog, założyciel zakonu jezuitów

- wtorekświęty Alfons Maria Liguori biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów

- środabłogosławiony August Czartoryjski

- piątek święty Jan Maria Vianney prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »