shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

28 Maja 2024
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Augustyn, German,
Jaromir, Priam,
Wiktor, Wiktoriusz,
Wilhelm, Wrócimir
Do końca roku zostało 218 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 4.06.2017 Drukuj
03.06.2017.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

4 czerwca 2017

 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Otwórzmy się na Ducha świętego na  Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 

2. W czerwcu codziennie w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy świętej a w każdą niedzielę o godzinie 15.00. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

 

3. Jutro tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Msze święte w naszym kościele o godzinie 7.00; 10.00; 18.00.

 

4. We wtorek na Mszę świętą godzinie 10.00 zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz młodzież Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej
z racji święta patronalnego Szkoły.

 

5. W środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem czerwcowym.

 

6. W tym tygodniu, w czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za kapłanów pracujących w parafii oraz powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

 

7. W piątek spotkanie dla kobiet, z panią Ulą Piekarą- autorką książki "Przytul mnie choć na chwilę, jak być twórczą Żoną". Spotkanie o godzinie 18.00 w salce.

 

8. W najbliższą sobotę po Mszy świętej o godzinie 7.00 spotkanie lektorów i ministrantów w salce.

 

9. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Franciszka z Asyżu poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

10.Serdeczne podziękowanie składam rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, za generalne sprzątanie Kościoła, oraz uporządkowanie otoczenia wokół kościoła w ostatnich dwóch tygodniach. Bóg zapłać za  pieniężny dar na meble do zakrystii z racji Pierwszej komunii swoich pociech. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie Kościoła do Uroczystości Bożego Ciała oraz przyszłej niedzieli rodziny: Kruczek 480; Kruczek 595; Kruczek 148; Opioła 409; Cieszkowski 232; Krzanowski 490; Pasionek 213; Szlachetka – Cholewa 254; Sala 32; Fornalik 322.

 

11. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Tegoroczna procesja ku czci Bożego Ciała rozpocznie się Mszą świętą polowa o godzinie 10.00 na Brzegu przed posesją państwa Fornalik nr 339 i przejdziemy trasą w stronę Kościoła. Pierwszy ołtarz na wjeździe do posesji państwa Fornalik nr 92, drugi przed wjazdem do państwa Mróz - Nawała nr 43   , trzeci na posesji państwa Durlatka Nr  45 , a czwarty przy posesji państwa  Kleszcz - Kęsek nr 163. Zakończenie procesji w kościele. Szczegółowe informacje podamy w przyszłą niedzielę.

 

12. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Polecając ich Bożej Opatrzności. Chwała Ojcu i Synowi…….

 

13. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek NMP Matka Kościoła.

- wtorek  - święty Norbert; biskup

- czwartekJezus Chrystus Najwyższy i Wieczny kapłan

- piątekświęty Efrem; diakon

- sobota błogosławiony Bogumił; biskup poznański i gnieźnieński.

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »