shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 28.05.2017 Drukuj
27.05.2017.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

28 maja 2017

 

 

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

 

2. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

 

3. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem majowym.

 

4. W tym tygodniu – w czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy a w niedzielę o godz. 15.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Będzie to wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie

 

5. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Obowiązkowo w tym dniu we mszy świętej wieczornej uczestniczy młodzież gimnazjalna po niej będzie spotkanie z siostrą Maria Pallotynką.

 

6. Zaś w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, szczególnie w tym miesiącu Mu poświęconym. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed Mszą ranną i wieczorną.

 

7. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z nabożeństwem różańcowym o godzinie 7.00.

 

8. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża
Świętej Anny   poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona  na potrzeby parafii. Dziękuję za każdy gest ofiarności. Bóg zapłać za ofiary kopertowe.

 

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. a u nas także uroczystość I Komunii Świętej dzieci o godz. 11.00. Módlmy się za te dzieci, które po raz pierwszy będą uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Jest gorąca prośba do tych osób które tradycyjnie uczestniczą we mszy świętej o godz. 11.00  a nie są bezpośrednio związane z tą uroczystością by wybrały inną godzinę Mszy świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców oraz rodziców chrzestnych w sobotę od godzinie 9.00.

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęta Urszula Ledóchowska założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, opiekunka młodzieży

- wtorekświęty Jan Sarkander, kapłan męczennik patron tajemnicy spowiedzi

- środaNMP nawiedzająca świętą Elżbietę.

- czwartekświęty Justyn, męczennik,

- piątekświęci Marcel i Piotr męczennicy

- sobotaświęci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy

 

11. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Polecając ich Bożej Opatrzności. Chwała Ojcu i Synowi…….

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »