shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

24 Kwietnia 2024
Środa
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Aleksy,
Egbert, Erwin,
Erwina, Fidelis,
Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir
Do końca roku zostało 252 dni.
Odwiedza nas 3 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 13.07.2008 Drukuj
12.07.2008.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE ** 15 NIEDZIELA ZWYKŁA**

1. Dziś 
* O g. 15.00 Nieszpory niedzielne
* Bóg zapłać za ofiary na remont posadzki w prezbiterium

2. We wtorek rozpoczyna się w Sydney w Australii XXIII Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem: ”Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami” (Dz. 1,8). Ks. kard. Stanisław Dziwisz proponuje młodym ludziom udział w czuwaniu w Kalwarii w nocy z sobotę na niedzielę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
3. Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę i ofiarę 160 zł.

W tym tygodniu proszę następujących parafian z dz. OD ZAWADY;
10 grupa Od Zawady-2 *12.11.2006 *13.07.2008
Kosek – 149, Dobosz, Mika – 286, Kicek, Wilk – 166, Jędrzejowska, Chlebda - 166, Motyka – 129, Pasionek – 196, Podlasek – 440, 489, Fijał, Góralik- 299

4. We wtorek – 15 lipca - imieniny obchodzą: ks. Henryk Szlachetka i ks. Henryk Zachara. Przypada też w ten dzień 9 r. śmierci ks. prob. Jana Ryznara.

 5. We środę 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Marię Pannę z Góry Karmel. Dzień ten przypomina nam o Karmelitach i szkaplerzu.

6. Zbliża się nasza parafialna uroczystość odpustowa ku czci św. Anny. Przygotujemy się do niej przez Nowennę modlitw w różnych intencjach. Początek 17 lipca - we czwartek po mszy św. wieczornej. W niedzielę po Prymarii. Bardzo polecamy tę modlitwę.

7. Trzy dni po znalezieniu w „Oknie życia” piątego dziecka, z Wisły wyłowiono zwłoki noworodka. Która z tych matek okazała miłość? A gdzie ojcowie tych dzieci? Mężczyzna, który również jest winien tej sytuacji pozostaje w cieniu. Mąż Barbary powiedział: nie chcę słyszeć o dziecku, Zofia: mój chłopak powiedział: zrób jak uważasz. Czasem kobieta w ciąży znajduje się w tak trudnej sytuacji, że nie widzi z niej wyjścia. Kościelne instytucje są tutaj bardzo pomocne. W naszej archidiecezji istnieją Domy Samotnej Matki, oraz Do Matki i Dziecka. Caritas Archidiecezji Krakowskiej rozpoczęła kampanię informacyjną na temat możliwości oddania dziecka do adopcji i „Okna życia”. Więcej w gablotce i na stronie internetowej Caritas: www.krakow.caritas.pl

8. Gość Niedzielny i Źródło przypominają tragiczne dni Polaków na Ukrainie w latach 1943-45. Ponadto w Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek przygotowany we współpracy z IPN-em o tym jak w czasach PRL-u władza przeszkadzała w organizowaniu pielgrzymek. Jest też czasopismo Cuda i Łaski Boże.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »