shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

17 Czerwca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Agnieszka,
Drogomysł,
Franciszek, Laura,
Marcjan, Radomił,
Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało 198 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Rozbiórka szkoły Drukuj
20.04.2016.
Interwencja w sprawie rozbiórki starej szkoły w Krzyszkowicach

Od kilku tygodni sprawa rozbiórki budynku starej szkoły budzi spore emocje wśród mieszkańców Naszej miejscowości. Przypomnę, że w sobotę 2 kwietnia odbyło się zebranie wiejskie na którym mieszkańcy mieli szansę wypowiedzieć się w tej sprawie. Pan Burmistrz obecny na zebraniu nie zgodził się na propozycje mieszkańców dotyczące zagospodarowania budynku i podtrzymał swoją decyzję w sprawie wyburzenia. Jak się jednak okazuję zdaniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie budynek ten jest objęty ochroną konserwatorską i ewentualna rozbiórka wymaga jego zgody. Tymczasem w poniedziałek 18 kwietnia na polecenie władz gminy Myślenice zewnętrzna firma przystąpiła do wyburzania. Postanowiłem interweniować w tej sprawie i zwróciłem się do urzędu gminy z prośbą o pilne wyjaśnienia.
W poniedziałek Pan Naczelnik Paweł Lemaniak, w rozmowie ze mną stwierdził, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem, a gmina Myślenice dysponuje odpowiednimi zezwoleniami do przeprowadzenia rozbiórki. Ja jednak postanowiłem te informacje potwierdzić i skontaktowałem się z Panią Konserwator Katarzyną Urbańską, która prowadzi tą sprawę. Spytałem czy Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał zgodę na rozbiórkę cofając swoją wcześniejszą decyzję. W odpowiedzi usłyszałem, że absolutnie nic takiego nie miało miejsca. Konserwator nie wyraził zgody na wyburzenie tego zabytkowego budynku. Na koniec rozmowy usłyszałem zapewnienie, że Konserwator pilnie zajmie się tą sprawą. W obliczu tej sytuacji przy tak rozbieżnych stanowiskach obydwu urzędów złożyłem interpelację z prośbą o wyjaśnienia, a przede wszystkim o przedstawienie dokumentów potwierdzających, że rozbiórka budynku odbywa się zgodnie z prawem. Interpelację przesłałem e-mailem tak aby maksymalnie przyspieszyć całą sprawę (w załączeniu interpelacja).
W tym miejscu chciałbym także przypomnieć, że od samego początku staram się uzyskać dla Państwa jak najwięcej informacji w tej sprawie, tak aby każdy mieszkaniec Naszej miejscowości na podstawie konkretnych dokumentów i potwierdzonych informacji, a nie plotek mógł sobie wyrobić opinię w tej sprawie. W załączeniu moja interpelacja z marca wraz z odpowiedzią gminy, prośba o odwołanie ćwiczeń OT „Halniak w budynku starej szkoły” oraz pismo Konserwatora Zabytków.
Sprawa rozbiórki budynku starej szkoły w Naszej miejscowości była także szczegółowo opisywana w Dzienniku Polskim. Poniżej linki do artykułów w tej sprawie.

http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/krzyszkowice-gmina-musi-uzyskac-zgode-na-rozbiorke,9828168/


http://www.dziennikpolski24.pl/region/region-myslenicki/a/runa-mury-bylej-szkoly,9817936/

Wszystkie złożone przeze mnie interpelacje i wnioski można znaleźć w zakładce Radny natomiast informacje z sesji w zakładce Rada Miejska.

Robert Pitala
Radny Rady Miejskiej
w Myślenicach
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »