shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 28.06.2015 Drukuj
27.06.2015.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28.06.2015

 

1.Dziś – trzynasta niedziela zwykła w ciągu roku. Dla wielu z nas  jest to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu.

 

2. W poniedziałek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II. Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny jeśli odmówią  wyznanie wiary, oraz przystąpią do komunii świętej

 

3.We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.

 

4. W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek  modlitwy o powołanie kapłańskie i zakonne z naszej parafii po wieczornej Mszy świętej.

- pierwszy piątek wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi. Po Mszach Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy przewidziane na pierwszy piątek miesiąca.

- pierwsza soboto o godz. 7.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny z nabożeństwem różańcowym.

 

6. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – codziennie pół godziny przed ranną i wieczorną  Mszą Świętą.

 

7. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętej Anny  poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona  na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel. Bóg zapłać tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary kopertowe na remont plebanii.

 

8.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. O przygotowanie kościoła do przyszłej niedzieli prosimy rodziny: Fornalik 229; Suder – Pitala – Gabryś 233; Paluch 162; Magiera 545; Pachowicz 539; Pitala 167; Wronka – Ostafin 28; Kurek 33; Zych – Figiel 385; Pitala 34.

 

9. W tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Piotr i święty Paweł, apostołowie

- wtorek – pierwszy męczennicy Kościoła Rzymskiego

- środaświęty Otton, biskup

- piątek święty Tomasz, apostoł

 


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »