shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 19.04.2015 Drukuj
18.04.2015.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

19 kwietnia 2015

 

1.Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który przeżywać będziemy pod hasłem … Przypominają nam one, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

 

2. W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

3. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika.

 

4. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje.

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Matki Bożej Fatimskiej poprowadziła rozważanie tajemnic. Natomiast o godzinie 11.00 Msza święta dla dzieci. z racji ostatniej niedzieli miesiąca.  Zapraszam wszystkie dzieci od najmłodszych z rodzicami.

 

6. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele.

 

7. Trwa peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Przyjąć je może  każda rodzina w parafii, która pragnie wspierać modlitwą. A przyjmując te miniatury otwieramy się na Boże błogosławieństwo. Bardzo prosimy by te rodziny które chcą przyjąć te symbole w swoim domu zapisywały się kolejno na wybrany dzień w zakrystii lub kancelarii kiedy chcą je przyjąć. Podobnie jak to było już w parafii przy peregrynacji Jezusa Miłosiernego, odbieramy symbole ŚDM na wieczornej Mszy świętej a odnosimy je na następny dzień przed wieczorna Mszą. Towarzyszy im księga pamiątkowa oraz zapalona świeca.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Norek 211; Norek 641; Rompalski 546; Szafraniec – Musielak 390; Dyduła 530; Pitala 303; Pitala 369; Paryła – Łącki – Wilk 240; Dyduła Łapa 202; Wyszyński  48; Swiątek 476.

 

9. Trwają dni otwarte w Zespole Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Myślenicach oraz nabór do Szkoły Muzycznej w Świątnikach Górnych. Bliższe informacje można przeczytać w gablocie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »