shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

28 Września 2023
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Jan, Laurencjusz,
Wawrzyniec, Luba,
Lubosza, Marek,
Nikita, Salomon,
Sylwin, Wacław,
Wacława, Więcesław
Do końca roku zostało 95 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 13.04.2014 Drukuj
14.04.2014.

6 Niedziela Wielkiego postu –

NIEDZIELA PALMOWA - 13 kwietnia 2014

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w rekolekcjach oraz w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i w pełniej przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

 

2. Witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej, Rekolekcjonistę Ks. Mirosława Jakubiaka, który swoimi naukami i modlitwą poprowadzi nas w czasie tych dni. W poniedziałek, wtorek, środa Msze święte z naukami dla dorosłych o godzinie 8.00 i 18.00. Dla dzieci Szkoły Podstawowej nauki rekolekcyjne poniedziałek, środa o godz.11.00. wtorek godz.10.30. Dla młodzieży Gimnazjum poniedziałek, wtorek, środa o godz.16.00. Stanowa nauka dla dorosłej młodzieży w poniedziałek o godzinie 19.30. Nauka stanowa dla rodziców we wtorek o godzinie 19.00. Wtorek 15 kwietnia będzie dniem spowiedzi świętej. Spowiedź dla dorosłych oraz młodzieży będzie od godz.9.00 – 12.30 z przerwą półgodzinną o godz.10.30, oraz  od godz.15.00 – 18.00 z przerwa półgodzinną o godz.16.00. Dzieci szkolne będą miały spowiedź po nauce o godz. 10.30. Natomiast Gimnazjum po nauce o godz. 16.00. W środę zakończenie rekolekcji. Msze święte z nauka na zakończenie rekolekcji i błogosławieństwem o godz. 8.00 i 18.00 dla dorosłych, a dla Szkoły Podstawowej o godz.11.00,  Gimnazjum o godz.16.00. Szczegółowy plan całych rekolekcji jest wywieszony w gablocie, jak również jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Zgodnie z tradycją składka na mszach świętych w czasie rekolekcji będzie zbierana na potrzeby związane z rekolekcjami.

 

3. W środę na Mszę świętą o godzinie 8.00 zapraszamy wszystkich chorych, którzy mogą przyjść do świątyni. Natomiast od godziny 9.00 z posługa sakramentalną udamy się do obłożnie chorych parafian. Bardzo proszę o zgłoszenie ich w zakrystii do wtorku.

 

4. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

 

5. W Wielki Czwartek rano ksiądz kardynał odprawi w Bazylice Bożego Miłosierdzia Mszę krzyżma o godz.10.00 Podczas tej Mszy św. kapłani odnowią swoje przyrzeczenia oraz zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów: chrztu, bierzmowania, sakramentu namaszczenia chorych oraz święceń prezbiteratu i biskupstwa.

 

6. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Możliwość adoracji do godziny 22.00. W godzinie Apelu Jasnogórskiego o godzinie 21.00 medytacja wielkoczwartkowa.

 

7. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. W tym dniu na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godziny 9.00 – 17.00. O godzinie 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, po której kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże. O godzinie 12.00 Różaniec z wypominkami rocznymi za zmarłych. W godzinie Miłosierdzia o 15.00 Droga krzyżowa dla dorosłych. Liturgia Meki pańskiej o godzinie 18.00 po której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu odśpiewamy trzy części Gorzkich Zali. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godziny 24.00. O godzinie 22.30 adoracje prowadzi młodzież naszej parafii. Strażaków bardzo prosimy o trzymanie honorowej straży przy Grobie Pańskim.

 

8. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godziny 9.00 - 17.00. Błogosławieństwo pokarmów w godzinach od 10.00 - 12.00 co pół godziny oraz po południu o godzinie 15.00. Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać poświęcenie pokarmów odbędzie się przed kościołem. 

 

9. W sobotni wieczór o godzinie 18.00 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Truduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich Parafian zachęcam do licznego udziału. W sobotę na wieczorną mszę św. przynosimy świece.

 

10. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o 7.00 Mszą św. Rezurekcją w czasie, której lektorzy poniosą krzyż, Paschał i figurkę  Chrystusa Zmartwychwstałego. Strażaków proszę, aby nieśli baldachim i chorągwie, kobiety i dziewczęta – feretrony, dzieci z kl. 3 niech przyjdą w strojach liturgicznych z I Komunii św., a chłopcy ubrani w komeżki niech w czasie procesji dzwonią dzwoneczkami.

 

11. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Józefa poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

12. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Zakrzyński 157; Król 478; Baran 86; Kruczek 87; Raczek 277; Zawiski – Profic 137; Kluska 90; Biela 346; Motyka 127; Motyka 660.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »