shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 27.10.2013 Drukuj
26.10.2013.

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

27.10.2013

 

1.Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza.

 

2. W tym tygodniu w czwartek kończymy miesiąc modlitwy różańcowe. W tych ostatnich dniach weźmy udział w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice różańca świętego. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 .

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach dziękujemy za dar Eucharystii oraz prosimy o powołania kapłańskie i zakonne. Przepraszamy Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Również powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą ranną, oraz przed i podczas Mszy świętej wieczornej.

 

4. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele: 7.30; 9.30; 11.00; O godzinie 13.30 w kościele rozpoczniemy procesje na cmentarz. Wpierw odśpiewamy Nieszpory żałobne, poświęcimy znicze, po czym wyruszymy w stronę cmentarza. Na cmentarzu w łączności z procesją żałobną z wypominkami i modlitwami za zmarłych zostanie odprawiona (jeśli będzie pogoda, a gdyby padało to w kościele) Msza święta za wszystkich zmarłych parafian i spoczywających na naszym cmentarzu.

 

5. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych, oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

6. W sobotę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte: godzina 7.30; 9.30; 17.00. Pół godziny przed Msza św. wypominki z modlitwami za zmarłych. W tych dniach listopadowych w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej, oraz dar spowiedzi. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami. Na wypominki roczne i jednorazowe  przyjmujemy w kancelarii po mszy św. w dni powszednie. Do zakrystii można przynieść wypominki również w niedzielę.

 

7. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Franciszka  poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel.

 

8.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu.  W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni do uroczystości Wszystkich Świętych oraz  przyszłej niedzieli następujące rodziny: Romaniak 506; Twardosz 407; Szlachetka 408; Paryl 446; Bartosz – Kulesz 401; Rodak 547; Zapała 628; Woźnica – Bajorek – Kuzio 386

 

9. Parafia skierowała prośbę do Policji, Starostwa oraz Zarządu Dróg w Myślenicach o zmianę kierunku ruchu z dwukierunkowego na jednokierunkowy na drodze powiatowej przy Cmentarzu w Krzyszkowicach  w dniu 1 listopada br. Odpowiedzi są pozytywne. Kierując się bezpieczeństwem osób biorącym udział w Uroczystości Wszystkich Świętych bardzo proszę wszystkich posiadaczy samochodów o zwrócenie uwagi w tym dniu na odpowiednie znaki zakazów oraz objazdów.

 

10.Organizowany jest wyjazd na czuwanie nocne u tronu naszej Królowej Polski na Jasnej Górze z dnia 9 na 10 listopada. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Informacje na temat czuwania oraz cały program wywieszony jest w gablocie. Wyjazd o godzinie 13.30 z parkingu przed kościołem, a powrót około godziny 4.00 rano.

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »