shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 8.09.2013 Drukuj
07.09.2013.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 września 2013

 

1.Od początku września towarzyszą nam modlitwy o pokój na świecie szczególnie na Bliskim Wschodzie oraz o dobre wychowanie młodego pokolenia. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a Ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa nienawiści i wojny.

 

2.Dzisiejsza niedziela przesłania jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

 

3. W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

4.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Maksymiliana Marii Kolbe poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

5.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na Mszę świętą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin sprzątających kościół, odprawiona będzie w dniu 18.września o godzinie 18.00. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni następujące rodziny: Bartosz 27; Sala – Schefer 686; Galas 341; Baran – Soból 325; Baran 517; Ambroży – Strzeboński 336; Tomal – Batko 327; Matlak 315; Twardosz 312; Galas – Wajda 341.

 

6.W tym tygodniu wspominamy:

- poniedziałekBłogosławionej Anieli Salawy, dziewicy, służącej krakowskiej pochodzącej z Sieprawia.

- czwartekWspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, ku uczczeniu zwycięstwa pod Wiedniem. W Jej imieniu mamy niezwykłą pomoc w walce przeciw złu i grzechowi, które usiłują nami zawładnąć.

- piątekŚwiętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich

- sobotę - święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jest także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym Krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Z racji tego święta zadbajmy o nasze przydrożne kapliczki. Po Mszy świętej rano i wieczorem ucałowanie relikwii Świętego Krzyża.

 

7. W piątek o godzinie 17.00 spotkanie grupy Apostolskiej w salce. Zapraszamy wszystkich młodych, którzy poprzez modlitwę, rozważanie Pisma świętego pragną poznawać oraz  wielbić Pana Boga.

 

8. Ośrodek Zdrowia w Jaworniku zaprasza na badanie w dziedzinie Osteoporozy. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »