shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Erwin, Erwina,
Kamil, Karolina,
Robert, Roberta,
Szymon, Unisław,
Wespazjan
Do końca roku zostało 167 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 1.09.2013 Drukuj
31.08.2013.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 września 2013

 

 

1.Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego przypominamywzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

 

2.Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

 

3.W dzisiejszą pierwszą wrześniową niedzielę przypada 74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

4. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w poniedziałek czyli jutro,  o godzinie 8.00 Gimnazjum, a o godzinie 10.00 Szkoła Podstawowa, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

 

5. W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. A w naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.

-czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.

- w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do pierwszo-piątkowej spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą świętą ranną i wieczorną, w piątek od godziny 17.00 - 18.00

- w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z nabożeństwem Różańcowym o godzinie 7.00.

 

7.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Franciszka poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

8.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na Mszę świętą o zgodę w sąsiedztwie, która odprawiona będzie 16 października o godz.17.00 . W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni następujące rodziny: Dyduła 131; Salawa – Żądło 495; Sala 353; Dąbrowa 142; Dyduła 30; Galas 156; Steindel 587; Cholewa – Urbański 29; Klimek 180.

 

9. W piątek po Mszy świętej wieczornej spotkanie scholi w salce. Zapraszamy wszystkich młodych, którzy poprzez śpiew, modlitwę, rozważanie Pisma świętego pragną wielbić Pana Boga.

 

10. W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorekŚwięty Grzegorz Wielki, papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

- czwartekBłogosławiona Matka Teresa z Kalkuty, zakonnica matka ubogich i opuszczonych

 

11. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza na XXI Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzy­dowskiej w niedzielę, 8 września 2013 roku. W naszej archidiecezji jest to bar­dzo ważne wydarzenie, doniosłe świadectwo dla świata, że jako chrześcijanie pragniemy w naszych rodzinach żyć z Chrystusem, słuchać Boga przemawiają­cego do nas przez znaki czasu, głos sumienia i słowa Pisma Świętego. Pragnę w Kalwarii wszystkie rodziny pobłogosławić księgą Pisma Świę­tego, by nie lękały się pozwolić Jezusowi wejść w ich codzienne życie. O godzinie 9.00 Droga Krzyżowa, a o godzinie 11.00 Msza święta podczas której  będziemy prosić u stóp krzyża  Matkę Bożą Kalwaryjską,  by w naszych rodzinach po­zwolono Bogu mówić. Zapraszam na to wspólne pielgrzymowanie całymi rodzinami.

 

12. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób niepełnosprawnych  ich Rodzin i Przyjaciół „OGNISKO” zaprasza do udziału projekcie, który może pomóc tym osobom w realizacji marzeń o aktywności, pracy i finansowej niezależności. Bliższe informacje znajdują się w gablocie.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »