shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

28 Stycznia 2023
Sobota
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Augustyn,
Flawian, Ildefons,
Julian, Karol,
Leonidas, Piotr,
Radomir, Roger,
Waleriusz
Do końca roku zostało 338 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 7.07.2013 Drukuj
06.07.2013.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7   lipca 2013

 

1.Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

 

2.Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

 

3. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

 

4.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Franciszka poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

5. Organizowana jest Pielgrzymka z naszej Parafii Częstochowy w przyszłą niedziele. Wyjazd o godzinie 5.00 rano z parkingu przed Kościołem. Osoby które chcą wziąć w niej udział mogą się zapisać  w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.

 

6..Serdeczne Bóg Zapłać składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu, jak również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli prosimy rodziny: Grabowski 431; Sala 301; Iskra 305; Pitala – Nowak 249; Pitala 553; Sikora 357; Pitala 357a; Muniak 399; Sala 53; Niedźwiedź 373.

 

7.Zbliża się nasza parafialna uroczystość jaką jest Odpust ku czci św. Anny. Zgodnie ze zwyczajem bardzo proszę aby rodzice dzieci pierwszokomunijnych zadbali o groby księży oraz księżnej Augusty spoczywających na naszym cmentarzu, oraz wyplewili rabatki przy kościele. Uroczystość odpustowa jest również okazją do zadbana o groby bliskich, do czego gorąco zachęcam. Bardzo proszę wszystkich aby śmieci były wyrzucane do kontenera, a nie  poza ogrodzenie. Przypominam że zaśmiecanie innych grobów jest ich bezczeszczeniem co jest grzechem.

 

5.W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałekŚwięty Jan z Dukli  prezbiter, gorliwy franciszkanin, słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.

- w czwartek - Święty Benedykt  opat, patron Europy. Założyciel zakonu benedyktynów. Przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, oraz szeroko rozumianej kultury.

- w piątekŚwięty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu  biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich.

- w sobotęŚwięty Andrzej Świerad z pochodzenia Polak, i jego uczeń Święty Benedykt dwaj pustelnicy żyjący na terenie dzisiejszych Węgier; praktykowali niezwykle surową ascezę, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »