shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 30.06.2013 Drukuj
29.06.2013.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 czerwca 2013

 

1.Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

 

2.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

-czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.

- W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.

- A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. O godzinie 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z Nabożeństwem Różańcowym.

 

3.Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszo-piątkowej spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą świętą ranną i wieczorną. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 

4.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Anny poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel.

 

5. Organizowana jest Pielgrzymka z naszej Parafii do Matki Bożej Jasnogórskiej w dniu 14 lipca 2013. Osoby które chcą wziąć w niej udział mogą się zapisać  w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.

 

6..Serdeczne Bóg Zapłać składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu, jak również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli prosimy rodziny: Turcza 266;Budzyń 541; Burda 363; Heliasz 639; Iskra 591; Ankus – Korcz 356; Fornalik 322; Baranik 242; Baranik 464.

 

7.W tym tygodniu patronuje nam:

- W środę - święto Apostoła, Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

- czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

- piątekświęta Maria Goretti dziewica i męczennica, patronki młodzieży żeńskiej. Na Mszach świętych ucałowanie Jej relikwii.

- w sobotę - Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce. W tym dniu przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »