shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Erwin, Erwina,
Kamil, Karolina,
Robert, Roberta,
Szymon, Unisław,
Wespazjan
Do końca roku zostało 167 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 23.06.2013 Drukuj
22.06.2013.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 czerwca 2013

 

1.Trwa czerwiec – miesiąc naszej  modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem miłość Boga i bliźniego. Nabożeństwo w tygodniu po wieczornej Mszy świętej a w niedzielę o godzinie 15.00. 

 

2.Dzisiaj obchodzimy  Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

 

3.U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a diabeł nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

 

4. Msza na zakończenie Roku Szkolnego w piątek dla Gimnazjum o godzinie 8.00, natomiast dla Szkoły Podstawowej o godzinie 9.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży kończących kolejny rok zdobywania wiedzy, codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą rano i wieczorem. Bardzo proszę rodziców by dopilnowali aby dzieci zakończyły ten rok szkolny pojednani z Bogiem i bliźnim.

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Fatimskiej poprowadziła rozważanie tajemnic. Natomiast o godzinie 11.00 Msza święta dla dzieci. Zapraszam wszystkie dzieci od najmłodszych z rodzicami.

 

6. Zakończyło się nawiedzenie obrazu JEZU UFAM TOBIE w rodzinach naszej parafii. Najbliższa niedziela tj. 30.06.2013 na Mszy świętej o godzinie 9.30 zakończymy oficjalnie nawiedzenie Jezusa Miłosiernego i przekażemy obrazy Siostrom Pallotynkom do ich kaplic zakonnych w Afryce i na Białorusi. Dlatego z tej okazji w naszej parafii będziemy gościć siostrę misjonarkę, która swoim słowem przybliży nam pracę na Misjach. Będziemy mogli wesprzeć misje modlitwą ale i materialnie składając ofiarę na tacę w przyszłą niedzielę.

 

7..Serdeczne Bóg Zapłać składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu, jak również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli prosimy rodziny: Pitala 147; Woźnica 125; Kaczmarczyk – Woźnica 145; Motyka 81; Wójcik 526; Bujas 244; Kalita 518; Jakubiec 582; Letmanowski – Przybylak 529; Sala 278.

 

8.W tym tygodniu wspominamy:

- poniedziałek - uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

- środa Świętego Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana

- czwartek – wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Do niej to w każdą środę zanosimy nasze modlitwy podczas nowenny.

- piątekŚwiętego Ireneusza, biskup Lyonu, teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, obdarzony tytułami ojca i doktora Kościoła

- sobotę - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

 

9. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach wystosował komunikat dla osób pobierających świadczenia pielęgnacyjne. Informacje na ten temat wywieszone są w gablocie.

 

10. Krakowskie Centrum Diagnostyki zaprasza na badania specjalistyczne w kierunku osteoporozy. Badanie takie jest zalecane dla każdej osobie po 40 roku życia. Badanie odbędzie się w najbliższy czwartek w ambulansie na parkingu przy Kościele. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »