shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 28.04.2013 Drukuj
27.04.2013.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2013

 

1.    Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.

2.  W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w ciągu tygodnia po Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00, natomiast w każda niedzielę czy święto o godzinie 15.00. Jako jedną z form przygotowania do sakramentów świętych w nabożeństwach majowych w sposób szczególny uczestniczą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przystępująca do Sakramentu Bierzmowania. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

3.  W środę po wieczornej mszy świętej Majówka połączona z Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego.

4.  Kiedy wiele osób i rodzin boryka się z problemem bezrobocia, a co za tym idzie - często dramatyczną sytuacją materialną, nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Eucharystię tego dnia połączymy także z modlitwami w intencji bezrobotnych i poszukujących pracy

 

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.

- w czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, polecamy naszych kleryków oraz prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, z naszej wspólnoty parafialnej.

-  w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.

-  w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godzinie 7.00 z nabożeństwem Różańcowym

 

6.  W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed każda mszą świętą. Msze Święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę o godzinie 7.30; 9.30; 11.00; 15.30. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

7. W sobotę, w liturgii wspominamy Świętego Floriana, patrona strażaków i hutników. Przez jego wstawiennictwo będziemy polecali Bożej Opatrzności w piątek o godzinie 15.30 na Mszy świętej wszystkich żyjących i zmarłych druhów z naszej parafii, pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie.

 

8.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Fatimskiej poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Bardzo proszę aby zelatorzy przed mszą św. zebrali tajemnice od swoich braci i sióstr, a po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem podeszli do kapłana. Woli przypomnienia składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie Kościoła do przyszłej niedzieli rodziny: Hajduk 560; Kaleta 651; Sałach 59; Pytlik 371; Chorągwicki - Mroczka 61; Grzybek - Żurek 386; Bartosz 684; Kruczek 174; Sałach 218; Szylder 634.

 

10.      Spotkanie chóru w każdy czwartek po mszy wieczornej. Zapraszamy wszystkich tych których Bóg obdarzył dobrym głosem by poprzez śpiew jeszcze bardziej uwielbiać Pana Boga.

 

11. W tym tygodniu patronują nam:

-  poniedziałek - święta Katarzyna Sieneńska, dziewica.

-  środa - święty Józef, rzemieślnik.

-  czwartek - święty Atanazy, biskup i doktor Kościoła.

- piątek - Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski.

-  sobota - święty Florian, męczennik z początku IV wieku.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »