shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 17.03.2013 Drukuj
16.03.2013.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2013

 

1.Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godzinie 16.15;  po mszy świętej o godz. 17.00, oraz dla młodzieży o godzinie 20.00 a w niedziele o godzinie 15.00 w Gorzkich Żalach. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

 

2.We wtorek, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Jest patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do świętego Józefa. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

 

3. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego. W tym tygodniu kończy się nawiedzenia obrazu Jezu Ufam Tobie w rejonie Podlas. Bardzo proszę  rodziny z rejonu Pod Dębiną od państwa Niedźwiedź,  o przejęcie obrazu w kolejne dni nawiedzenia.

 

4. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Franciszka poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

5.Wszystkim ociągającym się w z nawróceniem przypominamy, że kończy się okres  Wielkiego Postu. Nie wolno odkładać zbawienia na ostatnia chwile. Póki czas róbmy rachunek sumienia i korzystajmy z Bożego Miłosierdzia w sakramencie pojednania. Mogą nam w tym pomóc dobrze przeżyte rekolekcje wielkopostne, które w naszej parafii rozpoczynamy od przyszłej niedzieli która jest Niedzielą Palmową. Nauki rekolekcyjne będzie głosił Ojciec Błażej Kurowski gwardianin sanktuarium Góry św. Anny. Nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy świętej. Komu zależy na usłyszeniu nauki rekolekcyjnej skierowanej do siebie niech przyjdzie na Msze święta dla dorosłych. O godzinie 9.00 nauka dla młodzieży O godzinie 11.00 dla dzieci. Pozostałe Msze święte są dla dorosłych. Dokładny plan rekolekcji znajduje się w gablocie, na stronie internetowej parafii, oraz na stoliku który zabieramy do domu

 

6.Przyszła Niedziela Męki Pańskiej wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas  każdej Mszy świętej pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Raczek 102; Sala 329; Sala 588; Pitala 418; Motyka 410; Surówka 105; Pitala 217; Skóra – Ożóg 345; Szewczyk 103.

 

8.Dyrektor, nauczyciele, uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach serdecznie wszystkich zapraszają w Niedzielę Palmową na kiermasz świąteczny. Po każdej Mszy świętej nauczyciele wraz z uczniami będą sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Mamy nadzieję, że wniosą one na świąteczny stół wiele radości. Dochód w ten sposób zebrany przez naszą placówkę wesprze działalność dydaktyczną szkoły.

 

10. W związku z obchodami Tridum Paschalnego i Straży przy Grobie Pańskim w dniu 23 marca w sobotę w budynku straży odbędzie się zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej o godzinie 15.00. Bóg zapłać wszystkim tym strażakom, którzy swoją postawą z wiarą angażują się w sprawy kościoła oraz całej naszej wspólnoty ludzi wierzących.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »