shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 3.03.2013 Drukuj
02.03.2013.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 marca 2013

 

1.Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomocą w nawróceniu jest udział:  piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

 

3. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. Trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania, oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby wiara przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.

 

4. W poniedziałek  patronuje nam Święty Kazimierz  polski królewicz, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza i polityka jest dziełem Boga i traktowana jako powołanie może stać się też drogą do świętości.

 

5. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Fatimskiej poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

7.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się za kapłanów, za naszych kleryków, oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

8. W piątek obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach. W sposób szczególny będziemy za nich się modlić podczas Drogi Krzyżowej po Mszy św. wieczornej polecając ich trud i życie Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

 

 9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Kruczek 450, Kruczek 460, Kruczek 393, Galas – Kunicki 188, Kopta 367, Skoczylas 106, Wajda 160, Kruczek – Skoczylas 307, Sala 614, Motyka – Klawikowski 173, Galas 388.

 

10. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy działalność charytatywną Kościoła. Składając ofiary do wyznaczonej puszki Jałmużna Postna. Caritas Polska rozprowadza Baranki Wielkanocne. Można je nabywać w zakrystii.

 

11. Osoby zainteresowane wyjazdem na pielgrzymkę do Rzymu w miesiącu czerwcu mogą dokonywać formalności związanych z wyjazdem w kancelarii parafialnej. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie, oraz na stronie internetowej Parafii.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »