shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne - Świętego Szczepana -26.12.2012 Drukuj
24.12.2012.

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

26rudnia 2012

 

1.Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany. Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa. Msze święte dzisiaj o godz. 7.30; 9.30;11.00; 13.00

 

2. Mimo nuty smutku dzisiejszego święta, nadal radujmy się czasem Bożego Narodzenia. Zapraszam do udziału w codziennej świątecznej Eucharystii oraz we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek. W wielu polskich kościołach tradycyjnie śpiewamy je aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego, nazywanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.

 

3. Składane dziś na tacę w całej Archidiecezji Krakowskiej ofiary  przeznaczone są na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego bł. Jana Pawła II w Krakowie.

 

4. W oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy kolejne święta:

- jutro w liturgii wspominamy Świętego Jana Apostoła - Ewangelisty. Po Mszach świętych rano i wieczorem poświęcenie wina.

-  piątek - Świętych Młodzianków Męczenników. Właśnie tego dnia w osobistych modlitwach pamiętajmy o dzieciach nienarodzonych. Zaś podczas świątecznej Eucharystii o godzinie 17.00 zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym, oraz wszystkim dzieciom i najmłodszym naszym parafianom, którzy niedawno przyszli na świat w naszej wspólnocie parafialnej – bardzo serdecznie zapraszam je wraz z rodzicami, dziadkami na tę Mszę Świętą.

 

5. W przyszłą niedzielę czcimy Świętą Rodzinę. Zachęcam do licznego i właśnie rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii. Święta Rodzina z Nazaretu jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

 

6. Jak zapowiadałem, w naszej parafii rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Zechciejmy dobrze się przygotować do tej wizyty, przeżyć ją jak najowocniej. Plan kolędy jest następujący:

 

27.12 2012 (czwartek)

Ks. Proboszcz - Góra: od p. Bajorek – do p. Szatan

Ks. Marek - Dół: od p. Organista – do p. Krzanowski

 

28.12.2012 (piątek)

Ks. Proboszcz - Góra: od p. Sala – do p. Szewczyk

Ks. Marek - Dół: od p. Sala – do p. Urbański

 

29.12.2012  (sobota)

Ks. Proboszcz - Dudzino: od p. Zakrzyński – do p. Kruczek

Ks. Marek - Dół: od p. Wronka – do p. Sala

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »