shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 25.11.2012 Drukuj
24.11.2012.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 listopada 2012

 

 

1. „Czy Ty jesteś królem?” – zapytał Piłat Chrystusa. – „Tak, jestem królem”. Ale zaraz dodał: – „Królestwo Moje nie jest z tego świata”. Pomyślmy jeszcze raz i odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy rzeczywiście Chrystus jest jedynym Królem i Panem mojego życia?

 

2. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej.

 

3. Poniedziałek 26 dzień miesiąca listopada. Nowenna do patronki naszej świątyni św. Anny połączona ze Mszą świętą jutro o godzinie 17.00.

 

4. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego.

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Św. Franciszka  poprowadziła rozważanie tajemnic.  Zmianka tajemnic różańcowych za tydzień po mszy świętej o godzinie 7.30 i o godz.9.30

 

6. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 w przyszłą niedzielę razem z nami będą się modlić chorzy na stwardnienie rozsiane z Oddziału Podhalańskiego Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego z Zakopanego. Chcą swoja obecnością jak również modlitwa wesprzeć wszystkich chorych, którzy się borykają z tą choroba.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do przyszłej niedzieli następujące rodziny : Miętka 304; Chlebda - Serafin 297; Motyka 340; Dyduła – Sala – Lelito 281; Głocka 270; Ożóg 415; Sala 348; Chlebda; 347; Motyka291. Przypominamy że w okresie Adwentu, oraz Wielkiego Postu nie ubieramy kwiatami ołtarzy.

 

8. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. Zwyczajem większości parafii w naszej diecezji  informujmy że, również i w naszej świątyni, w każdą pierwszą niedzielę będzie zbierana składka na potrzeby parafii, utrzymanie kościoła (opłaty za światło, ubezpieczenie, ochrona itp.). Kościół jest naszym domem i spoczywa na nas wszystkich obowiązek troski o ten Boży dom, w którym spotykamy się z Bogiem. Za każdą ofiarę na ten cel składam wszystkim Bóg zapłać.

 

9. W tym tygodniu przypada:

- w piątek – wspomnienie świętego Andrzeja Apostoła, brata świętego Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich.

- pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O godzinie 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z nabożeństwem różańcowym.

 

10. W dniu 14 listopada 2012 roku Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz dla jak najlepszego wspierania i koordynowania w ramach dekanatu wspólnej działalności pasterskiej mianował naszego Księdza Proboszcza Jana Antoła wicedziekanem dekanatu Mogilany na pięcioletnią kadencję. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »