shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 11.11.2012 Drukuj
10.11.2012.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 listopada 2012

 

1. Chwaląc ubogą wdowę, Jezus powiedział nam, że dzielić się trzeba zawsze tym, co się ma, gdy inny człowiek jest w potrzebie lub gdy cel jest ważny. Pamiętajmy o tym – zwłaszcza w kontekście tego, że niedziela dzisiejsza jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

2. Dziś, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt.

 

3. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego.

 

4. Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu z Adoracją i modlitwami do Bożego Miłosierdzia polecając rodzinny  naszej Parafii jak również zmarłych z naszych rodzin wypominanych w naszym kościele.

 

5. Młodzież gimnazjalna klasa 3  przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, w najbliższa sobotę o godz. 16.00 spotkanie w salce na plebanii. W wyznaczony dzień uczestniczy w spotkaniu, obecna jest na Mszy świętej.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Fatimskiej  poprowadziła rozważanie tajemnic. 

 

7. Za tydzień trzecia niedzielę miesiąca o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wypominkami rocznymi za naszych bliskich zmarłych.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła.  W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli następujące rodziny: Sala 17; Syrek 335; Paryła - Pagon 351; Kasperek 382; Sikora 258; Sala 12; Kuborek 13; Białas - Pitala 110; Fornalik - Łętocha 187; Nawała – Murzyn 15.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałekświęty Jozafat, działający na początku XVII wieku apostoł jedności Kościoła na polskich kresach wschodnich;

- we wtorekświęci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy polscy z początku XI wieku, których krew przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie;

- w piątekNajświętsza Maryja Panna Ostrobramska, patronka najważniejszego sanktuarium maryjnego na Litwie, także bardzo bliskiego Polakom;

- w sobotęświęta Elżbieta Węgierska. Po śmierci męża została tercjarką franciszkańską i poświęciła się bez reszty ubogim i zaniedbanym.

 

10.Ogłoszenie Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Myślenice pana Macieja Ostrowskiego następującej treści: Od 1 stycznia 2012 r. obowiązuje nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391). Oznacza to, że obowiązek lokalnej gospodarki odpadami przejęły Gminy, a każdy mieszkaniec zobowiązany będzie do właściwego segregowania odpadów. W związku z powyższym od najbliższego poniedziałku, tj. od 12 listopada 2012r. mieszkańców Krzyszkowic odwiedzą pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, którzy poinformują na czym będą polegały zmiany wynikające z nowych przepisów ustawy oraz jak prawidłowo segregować odpady, a także udzielą odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania. Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Myślenice będą posiadać identyfikatory ze zdjęciem oraz podpisane przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice stosowne upoważnienia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »