shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 4.11.2012 Drukuj
03.11.2012.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 listopada 2012

 

1. Jak miłować Boga? Słyszeliśmy przed paroma chwilami: umysłem, sercem, całą duszą i całą mocą. To znaczy: miłować Boga wszystkimi władzami – całym sobą. Czy tak jest naprawdę? A może warto coś zmienić?

 

2. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki a modlitwami  za wymienionych zmarłych dzisiaj o godzinie 15.00.

 

3. Do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

 

4. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego.

 

5. Młodzież gimnazjalna klasa 2 przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, w najbliższa sobotę o godz. 16.00 spotkanie w salce na plebanii. W wyznaczony dzień uczestniczy w spotkaniu, obecna jest na Mszy świętej.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Dominika  poprowadziła rozważanie tajemnic. 

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła.  W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli następujące rodziny: Sikora – Kopta 54; Kurek – Burda 16; Zawiski 318; Sikora – Pęcak 9; Sikora 359; Będkowski – Socha – Sysło – Podoba 19; Sala 319; Sala 52; Sikora 350; Gawda – Szczurek 328; Chrzanowski 18a; Sala.

 

8. Wyjazd na czuwanie nocne na Jasną Górę w sobotę 10 listopada z parkingu przed kościołem o godz.12.00.  Są jeszcze wolne miejsca, od których będzie zależeć czy pojedzie grupa. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii, jeszcze do środy wieczornej mszy świętej.

 

9. W tym tygodniu wspominamy:

- w piątek obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.

- w sobotęświętego Leona Wielkiego, papieża z V wieku, którego zapamiętano jako gorliwego obrońcę jedności Kościoła.

 

10. Prowincjał Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (Salwatorianów w Krakowie) uprzejmie informuje iż w dniu 29 września 2012 roku Mieczysław Zawiski syn Józefa i Elżbiety z domu Motyka wyświęcony na kapłana otrzymał reskrypt Kongregacji do spraw Duchowieństwa zawierającego dyspensę udzieloną mu przez Papieża Benedykta XVI, czyli zwolnienie od świętego celibatu i od wszystkich zobowiązań wynikających ze święceń oraz od ślubów wieczystych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »