shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

23 Maja 2022
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Budziwoj,
Dezyderiusz,
Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan,
Leontyna, Michał,
Symeon
Do końca roku zostało 223 dni.
Odwiedza nas 15 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 28.10.2012 Drukuj
27.10.2012.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

28 października 2012

 

1. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego jest okazją do modlitwy za fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. Warto przypomnieć, że nasza świątynia została wzniesiona w roku 1874 roku, a rozbudowy i poświęcenia obecnej  świątyni dokonano w listopadzie 1934 roku  

 

2. W tym tygodniu w środę kończymy miesiąc modlitwy różańcowe. W tych ostatnich dniach weźmy udział w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice różańca świętego. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 .

 

3. W środę po wieczornej mszy św. Różaniec z  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego. Na czas Uroczystości Wszystkich świętych obraz Jezu Ufam Tobie pozostanie w kościele. I tak rodzina u której w środę kończy się nawiedzenie przynosi obraz do kościoła na wieczorną Msze świętą. Natomiast następna rodzina zabiera obraz z kościoła w piątek po wieczornej Mszy świętej

 

4. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele: 7.30; 9.30; 11.00; O godzinie 13.30 w kościele rozpoczniemy procesje na cmentarz. Wpierw odśpiewamy Nieszpory żałobne, poświęcimy znicze, po czym wyruszymy w stronę cmentarza. Na cmentarzu w łączności z procesją żałobną z wypominkami i modlitwami za zmarłych zostanie odprawiona (jeśli będzie pogoda, a gdyby padało to w kościele) Msza święta za wszystkich zmarłych parafian i spoczywających na naszym cmentarzu. W tym dniu od godziny 12.00 do wtorku godzinie 24.00 we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Poza zwykłymi wymogami, trzeba być w stanie łaski uświecającej czyli po komunii świętej oraz należy zmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

 

5. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

 

6. W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte: godzina 7.30; 9.30; 17.00. Pół godziny przed Msza św. wypominki z modlitwami za zmarłych.

 

 

7. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się za kapłanów, za naszych kleryków, oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

- pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja pojednania się z Bogiem. W tym tygodniu codziennie przed mszą św. ranną i wieczorną można skorzystać z sakramentu pokuty.

- pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O godzinie 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z nabożeństwem różańcowym.

 

8. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Piotra  poprowadziła rozważanie tajemnic. 

 

9. W najbliższą niedzielę 4 listopada na Mszę świętą o godzinie 15.30 zapraszam wszystkie dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej wraz z rodzicami. Zostaną poświęcone Książeczki do nabożeństwa i wręczone dzieciom.

 

10. Cennym darem dla naszych bliskich zmarłych jest przyjęta w ich intencji spowiedź i Komunia św. intencja Mszy świętej. Na wypominki roczne i jednorazowe  przyjmujemy w kancelarii po mszy św. w dni powszednie. Do zakrystii można przynieść wypominki również w niedzielę.

 

11. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła.  W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni do uroczystości Wszystkich Świętych oraz  przyszłej niedzieli następujące rodziny: Galas 23; Tomal 327; Matlak 315; Twardosz 312; Galas - Wajda – Galas 341; Szczotkowski 209; Skomorkiewicz 209; Sala – Zawiska 21; Fita 324 Burda 416  .

 

12. Organizowany jest wyjazd na czuwanie nocne u tronu naszej Królowej Polski na Jasnej Górze z dnia 10 na 11 listopada. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Informacje na temat czuwania oraz cały program wywieszony jest w gablocie.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »