shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 30.09.2012 Drukuj
29.09.2012.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30.09.2012

 

1. Rozpoczynamy od jutra miesiąc październik. Msze święte wieczorne o godzinie 17.00. Również jutrzejszy dzień rozpoczyna miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy świętej wieczornej, w każdą niedzielę o godzinie 15.00

 

2. W środę po wieczornej mszy św. Różaniec z  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezu Ufam Tobie.

 

3. We czwartek o godzinie 16.00 spotkanie dzieci grupy teatralnej im. Bł. Jana Pawła II. Dzieci uzdolnione i nie tylko, które chcą poprzez śpiew zdolności artystyczne chwalić Pana Boga serdecznie zapraszamy.

 

4. Od piątku jak było zapowiadane wprowadzamy Msze świętą zbiorowa za zmarłych o godz.17.00. Podczas tej mszy św. będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych za których składane są ofiary z racji pogrzebu i nie tylko.

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Franciszka z Asyżu poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to pierwsza niedziela miesiąca na Mszy św. o godz.7.30 i 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Również jest to dzień wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, a wiec święto patronalne wszystkich kół różańcowych, dlatego z tej okazji na mszy o 7.30 modlić się będziemy za zmarłe siostry i zmarłych braci, a o 9.30 za żyjących  z róż różańcowych i ich rodzin.

 

6. W najbliższą niedzielę 7 października na nabożeństwo różańcowe o godzinie 15.00 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Zostaną poświęcone i wręczone dzieciom różańce.

 

7. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się za kapłanów, za naszych kleryków, oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

- pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Spowiedź od godziny 16.00 – 17.00.

- pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O godzinie 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z nabożeństwem różańcowym.

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła.  W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni rodziny: Fornalik 229; Suder – Pitala 233; Pitala 167; Paluch – Magiera 162; Zych 385; Wronka – Braś – Ostafin 28; Kurek 33; Pitala 34; Pachowiec.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałek święta Teresa od Dzieciątka Jezus, żyjąca w XIX wieku francuska zakonnica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich;

- we wtorekświęci Aniołowie Stróżowie. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają;

- w czwartekświęty Franciszek z Asyżu, żyjący w XIII wieku założyciel zakonu franciszkanów i klarysek, autor znanej modlitwy o pokój, w której prosi się, by Bóg uczynił z nas narzędzia pokoju;

- w piątekświęta Faustyna Kowalska, żyjąca w XX wieku apostołka Miłosierdzia Bożego. Zawdzięczamy jej przypomnienie prawdy o nieodwołalnej miłości Boga do człowieka.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »