shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Erwin, Erwina,
Kamil, Karolina,
Robert, Roberta,
Szymon, Unisław,
Wespazjan
Do końca roku zostało 167 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 13 Niedziela Zwykła 1.07.2012 Drukuj
02.07.2012.
Ogłoszenia lipiec 2012
 

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 lipca 2012

 

1. Zbawiciel powiedział dziś do zmarłej: „Dziewczynko, mówię ci, wstań!”               I dziewczyna odzyskała życie. To znaczy, że mamy wierzyć Chrystusowi, który przeszedł przez śmierć i powstał z martwych. To znaczy, że my też – może nie tak zaraz – po śmierci zmartwychwstaniemy. Nie bójmy się śmierci, gdyż jest ona początkiem nowego życia.

2. W tym tygodniu przypada

- pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;

- pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; Spowiedź święta pół godziny przed Mszą świętą rano i wieczorem.

- pierwsza sobota miesiąca – Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z nabożeństwem różańcowym o godzinie 8.00 rano.

3. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła rodziny z dzielnicy Zawada 1. Państwo Gaździk 283, Kmiecik 458, Palonek 459, Lenart 35, Jędrzycha 241, Gaździk 586, Skoczylas, Czernecka 126, Skoczylas 126A, Pitala, Polewka 292, Grzybek 76, Sala, Wołek 182, Bulanda 455, Bartosz 445, Paluch, Chlebda 441, Sikora 420.  

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- we wtorekświęty Tomasz Apostoł. W Wieczerniku złożył wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”. Apostołował w Indiach. Tradycja mówi, że zginął około 52 roku na górze, która obecnie znajduje się na przedmieściach miasta Madras;

- w piątekbłogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, która swoim życiem potwierdziła, że cały Kościół ze swej natury jest misyjny. Wszystkie siły poświęciła misyjnym dziełom afrykańskim. Prośmy przez nią o taki sam zapał dla nas w przekazywaniu wiary choćby najbliższym.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »