shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 15.05.2011 Drukuj
15.05.2011.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE * 15-05-2011


Dziś w czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza obchodzimy 48. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna on Tydzień Modlitw w tej intencji. Kościół przypomina w tych dniach o potrzebie troski o powołania do życia kapłańskiego, zakonnego, konsekrowanego w instytutach świeckich. W 2010 r. do ponad 40 seminariów duchownych zgłosiło się 675 kandydatów. W seminariach zakonnych na pierwszym roku jest 176 osób. Do żeńskich zgromadzeń zakonnych czynnych zgłosiło się 316 kandydatek, do zakonów klauzurowych 40. Najwięcej kandydatów zgłosiło się tradycyjnie do seminarium duchownego w Tarnowie (47), Katowicach (41) i Krakowie (26). Okazją do modlitwy w intencji powołań i powołanych będzie, oprócz majowego Tygodnia Modlitw o Powołania, VIII Ogólnopolskie Nocne Czuwanie w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej z 11 na 12 czerwca. Prowadzić je będą przedstawiciele różnych stanów, zgromadzeń zakonnych i seminariów duchownych.
• O g. 15.00 Wypominki roczne i Litania Loretańska
1. Przy kościele do kupienia prasa katolicka: Źródło w którym wspomnienie słynnego dominikanina śp. Gen. Brygady Franciszka Studzińskiego kapelana Pułku Pancernego „Skorpion” spod Monte Cassino. Ola i Jaś, Gość Niedzielny, rozmawia z Sarą Bartoli, dziewczynką, która zmieniła przebieg zamachu na życie Jana Pawła II. Przewodnik Katolicki. Mały Gość Niedzielny

2. Zebranie dla rodziców kandydatów którzy przyjmą sakrament bierzmowania 8 czerwca będzie w piątek po mszy św. wieczornej.

3. W tym tygodniu wszystkie klasy gimnazjum będą mieć spotkania przygotowujące do bierzmowania. Kl. 1 we wtorek, kl. 2 we czwartek, kl. 3 w piątek. Wszyscy uczestniczą w majówce i mszy św. Klasa 3 przyjdzie na spotkanie o g. 17.00 z indeksami.

 4. Grupa konserwatorów kontynuuje prace przy odnowieniu polichromii w naszej świątyni. Po uzupełnieniu ubytków i szlifowaniu powierzchni nadszedł czas na nałożenie nowych farb które przywrócą ścianom pełny blask. Na ten cel w ostatnim tygodniu złożono 4 ofiary: 50, 200, 200 i 1000 zł. Bóg zapłać.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »