shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 27.03.2011 Drukuj
26.03.2011.


TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27 marca 2011
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziś
W zakrystii są do nabycia Baranki wielkanocne Caritas.
O g. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i składką na kwiaty.
Prasa: Źródło – wspomnienia Zbigniewa Stypułkowskiego o tym jak sowieckie NKWD 27 i 28 marca 1945 r. podstępnie aresztowało przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, Ola i Jaś z konkursem papieskim i opowieść o stopce królowej Jadwigi, Dominik z płytą z filmami, małym katechizmem, Mały Gość Niedzielny z kalendarzem beatyfikacyjnym, Wzrastanie – o misji w Zimbabwe opowiada wolontariuszka Bernadetta, Gość Niedzielny z dodatkiem o rekolekcjach i Przewodnik Katolicki w którym trzeba przeczytać o sumieniu: czym jest sumienie, sumienie jako norma, sumienie jako prawo. Kto nie był w Alwerni powinien przeczytać: Alwernia nowy płomień. Warto się dowiedzieć czy kobieta w stanie błogosławionym może być chrzestną matką?
2. Najbliższy czwartek przypadający w ostatnim dniu tego miesiąca poprzedza I piątek. Nawiązując do listu ks. kardynała zapraszamy do uczestnictwa w adoracji, która rozpocznie się o g. 17.15. Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” zachęca do odprawienia przed beatyfikacją nowenny adoracyjnej. Polega ona na przyjściu 9 razy do kościoła na indywidualną rozmowę z Jezusem. Czas rozpoczęcia nowenny każdy określa według własnych możliwości i potrzeb duchowych.

3. W tym tygodniu, gimnazjum zamiast na katechezę przyjdzie we czwartek na adorację o g. 17.15. W tym czasie przystąpi też do sakramentu pokuty.

4. W piątek Droga Krzyżowa o g. 15.00 i po mszy św. o g. 18.00.

5. W sobotę, 2 kwietnia będziemy przeżywać rocznicę odejścia Jana Pawła II do domu Ojca. O g. 18.00 Wieczór z Janem Pawłem II. Usłyszymy Jego głos wzywający nas do modlitwy. Potem Msza św.

6. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.00.

7. Za tydzień – 3 kwietnia – zapowiedziana w liście pasterskim zbiórka do puszek na pomoc w odbudowie klasztoru w Alwerni i pomoc dla poszkodowanych w Japonii.
* Zmianka różańcowa: Po mszy św. o g. 7.30 dla róż kobiet i mężczyzn: św. Anny, MB Częstochowskiej., MB Fatimskiej, św. Maksymiliana, św. Józefa, św. Dominika, św. Piotra.

8. Po mszy św. o g. 9.30 dla róży św. Franciszka, bł. Anieli Salawy i św. Faustyny
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »