shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 20.03.2010 Drukuj
20.03.2011.


DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
20 marca 2011
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś
W zakrystii są do nabycia Baranki wielkanocne Caritas.
Po mszy św. zbiórka na potrzeby naszych polskich misjonarzy.
O g. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i składką na kwiaty.
Źródło, Ola i Jaś, Dominik, Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki.
2. W tym tygodniu, w środę o g. 17.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem dla uczniów 3 kl. gimnazjum.

3. W piątek o g. 15.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, po mszy św. o g. 18.00 dla wszystkich chętnych. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.00.

4. W piątek, 25 marca – Zwiastowanie Pańskie. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Warto zastanowić się nad przystąpieniem do tego dzieła i przez dziewięć miesięcy codziennie modlić się za poczęte dziecko, którego los jest zagrożony. Może to będzie nasz cichy, anonimowy wkład w realizację Chrystusowego nakazu miłości Boga i bliźniego! Na ołtarzu Matki Bożej są do wzięcia ulotki informacyjne. Przyjęcie w piątek na Mszy św. o g. 18.00. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę o g. 18.00 Msza św. w int. rodziców kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w salce.

6. Za dwa tygodnie – 3 kwietnia – zapowiedziana w liście pasterskim zbiórka na pomoc w odbudowie klasztoru w Alwerni i pomoc dla poszkodowanych w Japonii.

7. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie jej 1% podatku na pomoc potrzebującym. Dzięki sieci 50 placówek, pracownikom i wolontariuszom co roku otacza opieką setki ubogich rodzin, dzieci, chorych, starszych, niepełnosprawnych. Na stoliku z prasą są do zabrania ulotki informacyjne na ten temat.

8. Na tablicy ogłoszeń informacja dla tych, którzy chcą zmienić plan zagospodarowania na swoich działkach i dla tych, którzy myślą o uczestnictwie w uroczystościach beatyfikacyjnych w Rzymie.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »