shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 06.02.2011 Drukuj
06.02.2011.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 lutego 2011
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś I niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu. ZMIANKA RÓŻAŃCOWA.
Po mszy św. o g. 730 dla róż kobiet i mężczyzn: św. Anny, MB Częstochowskiej., MB Fatimskiej, św. Maksymiliana, św. Józefa, św. Dominika, św. Piotra.
Po mszy św. o g. 930 dla róży św. Franciszka, bł. Anieli Salawy i św. Faustyny
Prasa: Gość Niedzielny: „Papież musiał zginąć” – nowe wyjaśnienia Ali Agcy. ARKA – bł. Ks. Michał Sopoćko który wyniósł poza klasztor przesłanie, jakie otrzymała siostra Faustyna. Źródło – historia czyli o konferencji w Jałcie, świadczyć dobro to znaczy hospicjum. Przewodnik Katolicki – ks. Paweł misjonarz w Hawanie opowiada o kościele na Kubie, Lourdes to opowieść o tym najliczniej odwiedzanym, sanktuarium w Europie. Ola i Jaś – o Matce Bożej z Lourdes, o św. Bernadecie i królewnie Wandzie. Dominik o szczerej spowiedzi i św. Walentym.
2. W piątek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń „Po górach, dolinach”. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować o g. 15.00. Od 14.30 spowiedź. Serdecznie proszę o pomoc w dotarciu do naszej świątyni wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »