shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Powódź - maj 2010 Słowo Ks Kardynała Drukuj
21.05.2010.
Kraków, dnia 18 maja, 2010 r
Bracia i Siostry!
W ostatnich dniach dotknęła nasz region klęska powodzi, która zniszczyła częściowo lub całkowicie domy, a niekiedy dorobek całego życia wielu naszych braci i sióstr. Zagrożony był także Kraków, a szczególnie zabytkowe Śródmieście, Nowa Huta i wiele miejscowości położonych wzdłuż Wisły i jej dopływów. W tych dramatycznych chwilach zanosiliśmy gorącą i ufną modlitwę do miłosiernego Boga, aby przyniósł nam ratunek i pociechę. Prosiliśmy o opiekę św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Jego relikwie umieściliśmy – jak to czyniliśmy w przeszłości – na wieży Katedry, błagając o wstawiennictwo i opiekę.

Niech to bolesne doświadczenie umocni naszą wiarę i zaufanie Bogu. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, a zwłaszcza strażakom, wojsku i różnym służbom, którzy pomagają zagrożonym i poszkodowanym, bronią ludzi i ich mienia.

Proszę Was, nieśmy pomoc tym, którzy ucierpieli z powodu powodzi. Niech wyrazem naszej solidarności i miłości będzie modlitwa, pociecha i wsparcie materialne.

Jestem blisko Was myślą i sercem, i oddaję Was pod opiekę Matki Bożej.
Stanisław Kard. Dziwisz
Metropolita Krakowski

______
Powyższy komunikat należy odczytać we wszystkich parafiach Archidiecezji Krakowskiej w najbliższą niedzielę 23 maja. W tym dniu proszę także przeprowadzić zbiórkę do puszek z przeznaczeniem dla ofiar powodzi.

Zebrane ofiary proszę przekazać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej:
Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków, ul. Ossowskiego 5; 30-656 Kraków Konto nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001, z dopiskiem „Pomoc powodzianom”

Można też dokonać wpłaty online bezpośrednio ze strony internetowej www.krakow.caritas.pl: płatności online
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »