shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH Drukuj
13.03.2010.
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

RODZINA BOGIEM SILNANIEDZIELA
– 21.03.2010

  7.30 Msza św. z nauką ogólną
  9.30 Msza św. z nauką ogólną
11.00 Msza św. z nauką dla dzieci
15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
16.00 Msza św. z nauką ogólną

PONIEDZIAŁEK
– 22.03.2010

  8.00 Msza św. z nauką ogólną
11.00 Nauka rekolekcyjna dla uczniów szkoły podstawowej
16.00 Nauka rekolekcyjna dla uczniów gimnazjum
18.00 Msza św. z nauką ogólną
20.00 Nauka stanowa dla młodzieży


WTOREK
– 23.03.2010 dzień sakramentu pokuty

  8.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. spowiedź do g. 10.30
11.00 Nabożeństwo i spowiedź dla uczniów szkoły podstawowej
Po południu spowiedź od g. 14.00 do 15.30 i
                                    od 16.30 do 18.00

18.00 Msza św. z kazaniem.


ŚRODA
24.03.2010 Zakończenie rekolekcji

  8.00 Msza św. z aktem zawierzenia rodzin
11.00 Msza św. dla chorych, starszych i samotnych (od 10.30 spowiedź chorych w kościele)
14.00 Odwiedziny chorych w domu
16.00 Msza św. z aktem zawierzenia rodzin
18.00 Msza św. z aktem zawierzenia rodzin

Rekolekcje poprowadzi ks. Bogdan Kuta SCJ
POKÓJ TEMU DOMOWI!


    WRAZ ZE STARYM - JAKŻE PIĘKNYM CHRZEŚCIJAŃSKIM POZDROWIENIEM - OTRZYMUJECIE ZAPROSZENIE NA TEGOROCZNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. BĘDĄ ONE TYM RAZEM NIECO INNE - RODZINNE.

      KAŻDY KTO CHOĆ OD CZASU DO CZASU BIERZE DO RĘKI GAZETĘ, OGLĄDA TELEWIZJĘ CZY SŁUCHA RADIO PRZERAŻONY JEST OGROMEM ZŁA, KTÓRE SIĘ PRZETACZA PRZEZ NASZĄ OJCZYZNĘ. ZASTANAWIAMY SIĘ JAK TO MOŻLIWE, BY MŁODZI LUDZIE, NIE MAJĄCY JESZCZE OSIEMNASTU LAT ZABIJALI SIĘ WZAJEMNIE, DEMOLOWALI STADIONY ... JAK TO MOŻLIWE, BY MAŁŻONKOWIE, ZALEDWIE KILKA LAT PO ŚLUBIE STWIERDZALI, ŻE NIC ICH NIE ŁĄCZY, OPUSZCZALI DZIECI I SZUKALI NOWEGO WYŚNIONEGO SZCZĘŚCIA ... JAK TO MOŻLIWE BY ... SPONTANICZNIE ODPOWIADAMY CZĘSTO: „TAKIE JEST ŻYCIE”. ALE TO PRZECIEŻ MY TWORZYMY TO ŻYCIE. LUDZIE SĄ EGOISTYCZNI, ZAWISTNI, MYŚLĄ TYLKO O SOBIE - ODPOWIADAJĄ INNI. TRZEBA ZMIENIĆ PRAWODAWSTWO, WZMOCNIĆ POLICJĘ. SĄ I TACY KTÓRZY WINIĄ KSIĘŻY CZY NAUCZYCIELI W SZKOLE.

SPÓJRZMY W PRAWDZIE W OCZY!


      OD ZARANIA DZIEJÓW MIEJSCEM GDZIE WYCHOWUJE SIĘ CZŁOWIEK JEST RODZINA. ALFABETU UCZCIWOŚCI - JAK KOCHAĆ I SZANOWAĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA UCZYŁA ZAWSZE MATKA I OJCIEC. PAŃSTWO, SZKOŁA, KOŚCIÓŁ MOŻE WAM DRODZY RODZICE W WYCHOWANIU WASZYCH DZIECI POMÓC ALE NIE JEST W STANIE WAS ZASTĄPIĆ. WIEMY, ŻE JEST TO TRUDNE ZADANIE, MOŻE SIĘ WYDAWAĆ CZASAMI NAWET PONAD SIŁY - STĄD TO ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE - DLA TWOJEJ RODZINY. BYŚ JAKO OJCIEC RODZINY SPOTKAŁ SIĘ Z OJCEM NIEBIESKIM. JAKO MATKA Z MARYJA, JAKO DZIECI Z CHRYSTUSEM, KTÓRY ZNA WASZE DZIECINNE CZY MŁODZIEŃCZE PRAGNIENIA I TĘSKNOTY. JEŚLI JESTEŚCIE SZCZĘŚLIWĄ RODZINĄ ZAPRASZAM WAS, BY PODZIĘKOWAĆ ZA DOBRO, KTÓRE NIE TYLE JEST NASZĄ ZASŁUGĄ ILE PRZEDE WSZYSTKIM DAREM BOGA. JEŚLI CZUJECIE, ŻE DOM WASZEGO SZCZĘŚCIA RODZINNEGO BURZY SIĘ BĄDŹ LEGŁ JUŻ W GRUZACH ZAPRASZAM, BY ZACZĄĆ BUDOWĘ OD NOWA - TYM RAZEM Z BOGIEM!

     PROSZĘ WAS RÓWNIEŻ GORĄCO O MODLITWĘ I APOSTOLSTWO. MOŻE JEST WOKÓŁ WAS RODZINA, KTÓRA POTRZEBUJE ZACHĘTY, BY WZIĄĆ UDZIAŁ W REKOLEKCJACH. POMÓDLCIE SIĘ ZA NICH I ZAPROŚCIE ICH BYŚMY SIĘ MOGLI RAZEM PRZY OŁTARZU CHRYSTUSA SPOTKAĆ - WSZYSCY JESTEŚMY PRZECIEŻ BOŻĄ RODZINĄ.

OKRUCHY CZYJEGOŚ ŻYCIA


      NIE WIERZĘ, ŻE BÓG MNIE KOCHA. GDYBY BÓG NA PRAWDĘ MNIE KOCHAŁ NIE POZWOLIŁ BY ŻEBY OJCIEC KAŻDEGO DNIA BIŁ MOJĄ MATKĘ I MNIE. JAK MAM UWIERZYĆ MOJEMU CHŁOPAKOWI, KTÓRY MI MÓWI, ŻE MNIE KOCHA, ŻE ZA PARĘ LAT NASZE MAŁŻEŃSTWO NIE BĘDZIE TAKIE JAK MOICH RODZICÓW...

      NIGDY NIE MOGŁEM ZROZUMIEĆ JAK MOI RODZICE RADZILI SOBIE W ŻYCIU Z TAK OGROMNA ILOŚCIĄ PROBLEMÓW. PAMIĘTAM, ŻE GDY W NOCY CZASAMI PRZEBUDZIŁEM SIĘ, CZĘSTO WIDZIAŁEM MOICH RODZICÓW MODLĄCYCH SIĘ RAZEM. DZIŚ ROZUMIEM SKĄD BRALI SIŁY. TYCH KILKA PRZEBUDZEŃ JEST CHYBA NAJWIĘKSZYM MAJĄTKIEM JAKI MI DALI NA MOJE ŻYCIE ...

 A JAKI JEST WASZ OKRUCH ŻYCIA ...


      W KAŻDEJ RODZINNEJ WĘDRÓWCE WARTO SIĘ NIEKIEDY ZATRZYMAĆ. POPATRZEĆ NA SIEBIE INACZEJ, POJEDNAĆ SIĘ I ZDAĆ SOBIE SPRAWĘ JAK WIELE MAMY SOBIE DO ZAWDZIĘCZENIA. BÓG DAJE TWOJEJ RODZINIE TĘ SZANSĘ.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »