shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Erwin, Erwina,
Kamil, Karolina,
Robert, Roberta,
Szymon, Unisław,
Wespazjan
Do końca roku zostało 167 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 30.06.2024 Drukuj
29.06.2024.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 czerwca 2024

 

1.Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

 

2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa. Natomiast w środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania

- piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych Parafian z Komunią Świętą. Do czwartku uprzejmie prosimy o zgłoszenie chorego. w zakrystii lub w kancelarii.  Natomiast po południu zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po msze wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

- sobotę po Mszy świętej rannej odprawimy wynagradzające nabożeństwo różańcowe.

 

4. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej  miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30, oraz adoracja Najświętszego Sakramentu
po wszystkich Mszach świętych.
O godzinie 9.30 różaniec święty. Bardzo prosimy aby Róża rodzinna świętego Jana Pawła II poprowadziła rozważanie i zakończyła Litanią do świętego Józefa. Ofiara przyszłej niedzieli na pokrycie konserwacji organów zabytkowych.
Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane na cele wspólnoty parafialnej. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 

5. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za trud. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny z rejonu Od Zawady nr domów: 76; 456; 455; 445; 441; 420; 289;286; 613; 166; 612; 437; 720.

 

6. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

 

7. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek – święty Otton biskup

- środęświęty Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.

- czwartekuroczystość rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

- piątek Święta Maria Goretti dziewica i męczennica

- sobotę – błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »