shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

13 Lipca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Ernest, Ernestyn,
Eugeniusz, Irwin,
Jakub, Justyna,
Małgorzata, Radomiła
Do końca roku zostało 172 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 19.12.2021 Drukuj
18.12.2021.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

19 grudnia 2021

 

 

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy, mimo tych wszystkich obostrzeń, godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

 

2. W naszym kościele okazja do adwentowej spowiedzi świętej  jutro do południa od godz. 10.00 do 11.30 oraz po południu od godz. 16.00 do 18.00 , z przerwą od 16.30 do 17.00. Będą inni księża.

 

3. W środę podczas cichej adoracji Pana Jezusa, przed wieczorną Mszą świętą, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

4. Tradycją minionych lat  jest Betlejemskie Światło Pokoju. Z granicy na Łysej Polanie odebrane przez skautów i harcerzy. To światło przynieśli nasi strażacy w zeszłą  niedzielę. Można odpalić od zniczy przed kościołem pod krzyżem, by ten ogień jedności i miłości zapłoną również i w naszych domach i rodzinach.

 

5. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa, przestrzegając rozporządzeń,  rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z piątku, na sobotę. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się pobłogosławionym opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie, którzy już od nas odeszli do wieczności.

 

6. Tradycyjnie składka na tacę podczas pasterki przeznaczona będzie na  Fundusz Obrony Życia,

 

7. Od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 i w piątek o godz. 7.00 ostatnie Roraty.

 

8. W wigilię w piątek Nie będzie popołudniowej Mszy świętej.

 

9. W sobotę, w uroczystość Bożego Narodzenia, Msze święte będą sprawowane o godzinie 7.30; 10.00; dodatkowa 11.30; oraz 15.30.

 

10. W niedzielę, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte o godz. 7.30; 10.00; dodatkowa 11.30; ostatnia w tym dniu o godz. 13.00. Tradycyjnie tego dnia w kościołach naszej diecezji składamy ofiary na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.


 

11. W przyszłą niedzielę o godzinie 9.30 różaniec święty. Bardzo prosimy aby Róża świętego Franciszka poprowadziła rozważanie w intencji rodzin zakończone litanią do świętego Józefa.

 

12. W zakrystii można jeszcze nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Również możemy  nabyć pobłogosławione opłatki wigilijne. Przyjęcie poświęconych opłatków przez rodzinę jest znakiem więzi ze wspólnotą  parafialną.

 

13. Serdeczne podziękowanie składamy rodzinom, które sprzątały kościół
w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła do uroczystości Bożego Narodzenia oraz do  przyszłej niedzieli rodziny nr domów 339; 40; 425; 92; 287; 176; 140; 43; 719; 555; 606; 729. 

 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

 

15. W tym roku z racji na panującą sytuacje pandemiczną, uwzględniając wszelkie zasady oboszczeń w kontaktach społecznych wizyta duszpasterska zwana zwyczajowo „kolędą”, nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Zamiast wizyty kapłana w domach zapraszam na rewizytę duszpasterską parafian w kościele.

W wyznaczone dni będziemy zapraszać rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii na specjalną Mszę świętą, która będzie sprawowana o godzinie 19.00 w intencji wiernych z danego rejonu. W trakcie Mszy świętej zostanie pobłogosławiona woda święcona, którą wraz z przygotowaną modlitwą otrzyma każda rodzina, by pobłogosławić swój dom.

W czasie tej kolędowej Mszy św. będzie można także złożyć ofiarę dla pana organisty, ministrantów  oraz tradycyjna ofiarę na cele kolędowe. W przypadku chęci złożenia powyższych ofiar uprzejmie proszę o umieszczenie na kopertach odpowiednich adnotacji:

„Ofiara kolędowa – nazwisko rodziny i nr domu”

„Ofiara dla organisty”

„Ofiara dla ministrantów”

Natomiast rodziny, osoby, które wprowadziły się do parafii, oraz zamieszkały w nowym domu, uprzejmie zapraszam do kancelarii parafialnej celem zapisania się do wspólnoty i pragnących poświecić swój dom, aby ustalić datę błogosławieństwa domu.

            Trwając w przedświątecznym czasie przygotowań do obchodów Bożego Narodzenia wyrażamy jedność z wszystkimi Rodzinami naszej parafii i życzymy zdrowego i pełnego nadziei pozostałego czasu Adwentu. Cały program rewizyty duszpasterskiej jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie parafialnej.

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »