shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Erwin, Erwina,
Kamil, Karolina,
Robert, Roberta,
Szymon, Unisław,
Wespazjan
Do końca roku zostało 167 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 21.06.2020 Drukuj
20.06.2020.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 czerwca 2020

 

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

 

2. We wtorek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. W środę na Mszy świętej nowennowej  wszystkich ojców naszej parafii obejmiemy modlitwą.

 

3. Najbliższy piątek to 26 dzień miesiąca. Adoracja w godzinach 15.00 – 18.00. w ramach Nowenny do św. Anny. Zapraszamy wszystkich, by w ciszy serca poświęcić czas na indywidualną modlitwę. Niech każdy wybierze dogodny czas, by przyjść do Jezusa Eucharystycznego. O godz. 15.00 wystawienie Pana Jezusa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 Różaniec święty: o jedność, trwałość rodzin naszej parafii, o odpowiedzialnych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów. Bardzo prosimy, aby róża świętej Anny poprowadziła rozważanie tajemnic. O godz. 17.00. zapraszamy młodzież przygotowującej się do bierzmowania z indeksami na adorację. Zakończenie adoracji o godz. 17.45  litanią do św. Anny i Msza św. o godz. 18.00.

 

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. W środę na Mszy świętej wieczornej będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszamy dzieci kończące rok szkolny.

 

5. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

 

6. Z sakramentu pokuty w naszym kościele będzie można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą ranną oraz wieczorną.. Dzieci o młodzież kończący rok szkolny zachęcamy do pojednania się z Bogiem i braćmi, by czas wakacji rozpocząć z Bogiem.

 

7. W przyszłą niedziel Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Częstochowskiej poprowadziła rozważanie tajemnic.  

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom,  które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny z rejonu cd Dół nr domów: 506;407; 408; 446; 401; 547; 628; 368; 656;681; 724.

 

9. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny. Chwała Ojcu ……….

 

12. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęci Jan Fisher oraz święty Tomasz More, męczennicy

- środaświęty Jana Chrzciciela, wielki poprzednik Chrystusa

- piątekświęty Zygmunt Gorazdowski prezbiter

- sobotaświęty Cyryl Aleksandryjski biskup i Doktor Kościoła

- niedzielaświęty Ireneusz biskup

 

10. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu organizuje stacjonarne zajęcia wakacyjne dla dzieci z terenu naszej Gminy. Bliższe informacje są w gablocie.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »