shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

23 Czerwca 2021
Środa
Imieniny obchodzą:
Agrypina, Albin,
Bazyli, Józef,
Piotr, Prosper,
Wanda, Zenon, Zenona
Do końca roku zostało 192 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 2.06.2019 Drukuj
01.06.2019.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

2 czerwca 2019

 

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

 

2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy świętej wieczornej godzinie 18.00 oraz w niedziele o godz.15.00.

 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00, oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18.00. Spowiedź codziennie półgodziny przed ranną i wieczorną Mszą świętą.

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętej Anny poprowadziła rozważanie tajemnic.  

 

6. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Tegoroczna procesja ku czci Bożego Ciała rozpocznie się Mszą świętą polowa o godzinie 10.00 Rejon Nad Gaikiem pod Lipą przed  posesją państwa Norek  i przejdziemy trasą w stronę Kościoła. Pierwszy ołtarz na wjeździe do posesji państwa Pitala nr 147 , drugi przy wjeździe do państwa Wnęk nr 424, trzeci na wjeździe do posesji państwa Kruczek nr  227 , a czwarty  na  wjeździe do p Rodak Szlachetka Grabowska. Zakończenie procesji w kościele. Szczegółowe informacje będą jeszcze podane.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom,  które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny z rejonu cd Dół nr domów: 18a; 17; 335; 351; 382; 258; 573; 13; 110; 110a; 110b; 12.

 

7. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Karol Lwanga oraz Towarzysze, męczennicy z Ugandy,

- środabłogosławiona Małgorzata Szewczyk zakonnica założycielka Sióstr Matki Bożej Bolesnej, Serafitek

- czwartekświęty Norbert biskup

- piątekbłogosławieni Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek męczennicy  

- sobotaświęta Jadwiga królowa Polski, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

 

9. Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym oraz Radą Rodziców serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny które odbędzie się przy Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach dnia 09 czerwca od godz. 15.00. Zaplanowano wiele atrakcji a dochód w całości będzie przeznaczony na "remont małej sali gimnastycznej .

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »