shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
PODZIĘKOWANIE Drukuj
14.10.2018.
Drodzy mieszkańcy. Właśnie mija 4 lata mojej kadencji w Radzie Miejskiej w Myślenicach. Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować za wszystkie słowa uznania, otuchy i wsparcia, a także za gesty życzliwości i okazaną pomoc. Jako radny Rady Miejskiej w Myślenicach zawsze stawałem w obronie mieszkańców nawet jeśli spotykało się to z ostrą krytyką obecnych władz. Głośno mówiłem o tym, że opłaty za wodę i ścieki są u nas zdecydowanie za wysokie, a traktowanie klientów w miejskich wodociągach pozostawia wiele do życzenia. Walczyłem także o to aby wnioski mieszkańców dotyczące punktowych zmian planu zagospodarowania przestrzennego były rozpatrywane tak ja wnioski przedsiębiorców. Od samego początku kadencji starałem się być blisko ludzi i ich problemów. Cieszę się, że wiele spraw, z którym zgłaszaliście się do mnie udało się rozwiązać. Wiele z nich miało charakter bardzo osobisty co świadczy o dużym zaufaniu jakim mnie obdarzyliście. Jako jeden z nielicznych radnych pisałem o wszystkich sprawach, które poruszałem zamieszczając dodatkowo na Naszej stronie skany oryginalnych dokumentów. Zdaje sobie sprawę, że nie wszystko udało się zrobić. Ale możecie mi wierzyć, że podejmowałem wszelkie działania aby zrobić jak najwięcej. Oczywiście pomimo, że teraz startuje do Rady powiatu nie zapominam o problemach i sprawach które nie zostały zakończone. Nadal będę dążył do tego żeby szybko udało się je rozwiązać. Teraz jednak przyszedł czas na Powiat. Bardzo ważne jest abyśmy w tej kadencji mieli wreszcie w Powiecie swojego przedstawiciela. O tym, że nie są to puste słowa niech świadczy choćby sytuacja z którą mieliśmy do czynienia tu w Krzyszkowicach. Jak pamiętacie ponad 2 lata walczyliśmy o zamontowanie lustra drogowego na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do szkoły i strażnicy. Dopiero petycja i zbieranie podpisów pomogło w tak błahej przecież sprawie. A tak mając radnego powiatowego i miejskiego możemy zdziałać naprawdę wiele dla Krzyszkowic.
Co chciałbym zrobić w Radzie powiatu? Oprócz realizacji Programu Prawa i Sprawiedliwości chciałbym nadal aktywnie wspierać wszelkie działania służące poprawie bezpieczeństwa na zakopiance. O tym jak ogromny jest to problem dla wszystkich miejscowości leżących przy zakopiance nie trzeba chyba nikogo przekonywać. My dzisiaj w Krzyszkowicach mamy gotową koncepcje o którą prosiliśmy, za chwilę możemy mieć zagwarantowane finansowanie tej inwestycji i tylko od Nas będzie zależało czy ten tunel powstanie czy nie. Patrząc jednak na to co ostatnio się dzieje i jak próbuje się ten temat wykorzystać do walki politycznej mam ogromne obawy czy to się uda. Choć z drugiej strony wierze, że mimo wszystko rozsądek zwycięży. Chciałbym także zadbać o to aby w powiecie wprowadzony został budżet obywatelski. Uważam, że mieszkańcy powinni mieć szanse realizować swoje pomysły także na poziomie powiatu. Bardzo ważna jest dla mnie infrastruktura drogowa. Od stanu nawierzchni dróg i budowy nowych chodników zależy przecież Nasze bezpieczeństwo. Chciałbym, aby nie tylko poprawiała się nawierzchnia dróg, ale pojawiały się także nowe chodniki. Zadbam także o to żeby wszyscy, którzy muszą załatwić sprawę w Starostwie, a zwłaszcza w Wydziale Komunikacji mogli to zrobić szybko i sprawnie. Dzisiaj zarejestrowanie pojazdu to niepotrzebna starta czasu i nerwów.

Dziękując Państwu za te 4 lata proszę jednocześnie o poparcie w nadchodzących wyborach. 21 października proszę Państwa o głos. Rada powiatu. Miejsce nr 2 lista Prawa i Sprawiedliwości

Robert Marek Pitala
Radny Rady Miejskiej
w Myślenicach
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »