shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 25.03.2018 Drukuj
24.03.2018.

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

25 marca 2018

 

1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

 

2. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali o godz. 15.00.

 

3. Jutro 26 dzień miesiąca. Adoracja w godzinach 15.00 – 18.00. w ramach Nowenny do świętej Anny, oraz Nowenna Jubileuszowa przed rocznicą odzyskania niepodległości. O godziny 15.00 Msza święta za Ojczyznę z Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 16.00 Różaniec w intencji naszej Ojczyzny. O godzinie 17.00 zapraszam młodzież przygotowująca się sakramentu bierzmowania na wspólna modlitwę adoracyjna. Zakończenie nowenny o godz. 17.50 litanią do świętej Anny oraz Msza święta wieczorna. Zapraszamy poczty sztandarowe OSP oraz Szkoły Podstawowej z dziećmi i młodzieżą na Mszę świętą godz. 15.00.

 

4. W Wielką Środę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.

 

5. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. O godzinie 21.00 zaśpiewamy Apel Jasnogórski i nastąpi adoracja prowadzona przez wspólnotę kobiet do godziny 22.00. Adorację wznowimy w Wielki Piątek wspólną poranną modlitwą Kościoła – jutrznią o godz. 9.00.

 

6. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 10.00  zapraszamy na drogę krzyżową dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, a o godz. 15.00 dla dorosłych. Różaniec z wypominkami za zmarłych o godzinie 12.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00  z uczczeniem krzyża i Komunią św. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew trzech części gorzkich żali i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00. Adoracja młodzieży Pana Jezusa w grobie o godz. 22.30. Strażaków prosimy o zaciągnięcie warty przy Bożym Grobie. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.

 

7. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

 

8. W Wielką Sobotę, to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od godz. 9.00- 17.00. Przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się przy grobie i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów co pół godziny od godz. 10.00 – 12.00, oraz o godzinie 15.00. Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać poświęcenie pokarmów będzie przed kościołem.

 

9. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Na liturgię w sobotę prosimy przyjść ze świecami.

 

10. W niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja o godz. 7.00. w czasie, której lektorzy poniosą krzyż, oraz figurkę  Chrystusa Zmartwychwstałego. Strażaków proszę, aby nieśli baldachim i chorągwie, kobiety i dziewczęta – feretrony świece, a chłopcy ubrani w komeżki niech w czasie procesji dzwonią dzwoneczkami.

 

11. Aby całe święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Porządek nabożeństw w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę umieszczono w gablotce przykościelnej i na stronie internetowej parafii.

 

12. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

 

13. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadać będziemy jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszami.

 

14. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

 

15. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego rodziny z dwóch rejonów: Wróblewski 199; Wróblewski 625; Uchacz – Puto 349; Jędryczko 631; Będkowski 194; Bochenek 585; Barnaś 427; Dyduła 449; Łętocha – Wronka 448; Mika 501; Mech – Klimek 468; Cholewa – Kołodziejczyk 234; Fornalik 339; Sala 561; Burda – Kurowski 285; Czernecki 285; Pszoła 279; Sala 37; Warzecha 36; Olejnik – Pulchny – Motyka 38; Piska – Pszczoła 246. Generalne sprzątanie wtorek we wtorek o godzinie 9.00

 

16. Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia.

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »