shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 18.02.2018 Drukuj
17.02.2018.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018

 

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

 

2. W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

3. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek: Dzieci z rodzicami zapraszamy na godz. 15.00, z koronką do Bożego Miłosierdzia,  młodzież i tych, którym praca i obowiązki nie pozwalają w niej wcześniej uczestniczyć na godz. 20.00, a dorosłych bezpośrednio po Mszy świętej o  godz.17.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej obowiązkowo o godz. 20.00.

 

4. We wszystkie niedziele,  Wielkiego Postu o godz. 15.00 będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych, które będzie głosił ks. Henryk Kamiński - wikariusz z Sieprawia, A po tym nabożeństwie ucałowanie relikwii Krzyża Świętego oraz Msza Święta. Gorąco zachęcam parafian do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Częstochowskiej  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Składka będzie przeznaczona na te cele.

 

7. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 21 – 25.03.2018. Poprowadzi je Ojciec Paulin Jan Bednarz Ekonom – Administrator przy Generale Jasnej Góry w Częstochowie. Program wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej, oraz można zabrać wydrukowany ze stolika z pod chóru.

 

8. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywną Kościoła. Możemy to uczynić składając ofiary do wyznaczonej puszki Jałmużna Postna znajdującej się pod chórem w naszym kościele. Również Caritas Polska rozprowadza Baranki Wielkanocne. Można je nabywać w zakrystii.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które sprzątały Kościół
w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół  przyszłej niedzieli rodziny: Mizia 121; Ożóg 216; Ożóg – Kozak 122; Szymański 123; Bidziński 481; Litwa 482; Cholewa 184; Czyż 477; Galas 203; Cwieżyk 236.

 

10. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece. Chwała Ojcu ……..

 

11. W tym tygodniu patronuje nam:

- czwartekświęty Piotr Apostoł, pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »